WP Customer Area - en to cs_CZ translation catalogue (882 entries)

en:  cannot be empty
cs_CZ:  nemůže zůstat prázdné

en:  is not a valid email
cs_CZ:  není platná emailová adresa

en:  is not a valid post
cs_CZ:  není platný příspěvek

en:  is not a valid role
cs_CZ:  není platná uživatelská úroveň

en:  is not a valid value
cs_CZ:  není platná hodnota

en: %1$s is not a valid email address.
cs_CZ: %1$s není platná emailová adresa.

en: %1$s is not a valid integer
cs_CZ: %1$s není platné celé číslo

en: %1$s is not a valid number
cs_CZ: %1$s není platné číslo

en: %1$s is required.
cs_CZ: Pole %1$s je vyžadováno.

en: %1$s must be greater than %2$s
cs_CZ: %1$s musí být větší než %2$s

en: %1$s must be lower than %2$s
cs_CZ: %1$s musí být menší než %2$s

en: %1$s must contain at least %2$s characters
cs_CZ: %1$s musí obsahovat alespoň %2$s znaků

en: %1$s must contain at most %2$s characters
cs_CZ: %1$s musí obsahovat maximálně %2$s znaků

en: %s ago
cs_CZ: před %s

en: %s page has been deleted | %s pages have been deleted
cs_CZ[0]: %s stránka byla smazána
cs_CZ[1]: %s stránky byly smazány
cs_CZ[2]: %s stránek bylo smazáno
cs_CZ[3]: %s stránek bylo smazáno

en: %s: %d hook(s)
cs_CZ: %s: %d funkcí

en: %s: %d template(s)
cs_CZ: %s: %d šablon(y)

en: &#197;land Islands
cs_CZ: Ålandy

en: &Aacute;vila
cs_CZ: Ávila

en: (current)
cs_CZ: (aktuální)

en: <a href="%1$s" title="Show content classified under %2$s" class="cuar-taxonomy-term">%3$s</a>
cs_CZ: <a href="%1$s" title="Zobrazit obsah zařazený do rubriky %2$s" class="cuar-taxonomy-term">%3$s</a>

en: <a href="%1$s" title="Title: %2$s">%3$s</a>
cs_CZ: <a href="%1$s" title="Název: %2$s">%3$s</a>

en: <a href="%1$s" title="Username: %2$s">%3$s</a>
cs_CZ: <a href="%1$s" title="Uživatelské jméno: %2$s">%3$s</a>

en: <a href="%s">Public URL to a test file in that folder</a>. Response code: %s. File content: %s
cs_CZ: <a href="%s">Veřejná URL adresa na testovací soubor v adresáři</a>. Kód odpovědi: %s. Obsah souboru: %s

en: <strong>Error: </strong>WP Customer Area add-ons are active but the main plugin is not installed!
cs_CZ: <strong>Chyba: </strong>jsou aktivovány doplňky pro WP Customer Area, ale hlavní plugin není nainstalován!

en: <strong>Leave empty to use default folder</strong>:<br/><code>%s</code>
cs_CZ: <strong>Pokud nic nezadáte, použije se výchozí adresář</strong>:<br/><code>%s</code>

en: <strong>WP Customer Area</strong> %s is more powerful, stable and secure than ever before. We hope you will enjoy using it.
cs_CZ: <strong>WP Customer Area</strong> %s je výkonnější, stabilnější a bezpečnější než kdykoli předtím. Doufáme, že se vám bude líbit.

en: <strong>WP Customer Area</strong> has detected some potential issues:
cs_CZ: <strong>WP Customer Area</strong> zjistil možné problémy:

en: A Coru&ntilde;a
cs_CZ: A Coruña

en: A method must be specified (copy|move|noop) in the extra parameter
cs_CZ: U parametru extra musí být specifikována metoda (copy|move|noop)

en: A path must be specified in the extra parameter
cs_CZ: U parametru extra musí být specifikována cesta

en: Abandoned
cs_CZ: Opuštěno

en: About
cs_CZ: O pluginu

en: About WP Customer Area
cs_CZ: O pluginu WP Customer Area

en: Access files
cs_CZ: Přistupovat k souborům

en: Access pages
cs_CZ: Přistupovat ke stránkám

en: Access the WordPress admin area
cs_CZ: Přístup do admin rozhraní WordPressu

en: Account - Details
cs_CZ: Účet - Detaily

en: Account - Edit
cs_CZ: Účet - Upravit

en: Account - Home
cs_CZ: Účet - Úvod

en: Account details
cs_CZ: Detaily účtu

en: Actions and filters
cs_CZ: Akce a filtry

en: Actions only
cs_CZ: Pouze akce

en: Add file attachments
cs_CZ: Přiložit soubory

en: Add new
cs_CZ: Vytvořit

en: Add-ons
cs_CZ: Doplňky

en: Add-ons &amp; themes
cs_CZ: Doplňky a šablony

en: Address
cs_CZ: Adresa

en: Address ID must be specified
cs_CZ: Musíte zadat ID adresy

en: Address Manager
cs_CZ: Manažer adres

en: Addresses
cs_CZ: Adresy

en: Admin theme
cs_CZ: Admin styly

en: Administration Area
cs_CZ: Oblast administrace

en: Afghanistan
cs_CZ: Afghánistán

en: Albania
cs_CZ: Albánie

en: Algeria
cs_CZ: Alžírsko

en: All
cs_CZ: Vše

en: All %s
cs_CZ: Všechny %s

en: Almer&iacute;a
cs_CZ: Almería

en: American Samoa
cs_CZ: Americká Samoa

en: Amount
cs_CZ: Částka

en: An error happened while copying %1$s from the server folder %2$s
cs_CZ: Došlo k chybě při kopírování souboru %1$s z adresáře %2$s na serveru

en: An error happened while copying %s from the FTP folder
cs_CZ: Došlo k chybě při kopírování souboru %s z adresáře FTP

en: An error happened while uploading your file: %s
cs_CZ: Došlo k chybě při nahrávání vašeho souboru: %s

en: An unknown error happened while uploading your file.
cs_CZ: Došlo k neznámé chybě při nahrávání vašeho souboru.

en: And more!
cs_CZ: A další!

en: Antarctica
cs_CZ: Antarktida

en: Antigua and Barbuda
cs_CZ: Antigua a Barbuda

en: Any
cs_CZ: Jakákoli

en: Any Role
cs_CZ: libovolná úroveň

en: Any type
cs_CZ: Libovolný typ

en: Archives
cs_CZ: Archiv

en: Are you sure that you want ignore this warning? You can also manually edit your menu in the page: "Appearance > Menus".
cs_CZ: Opravdu chcete ignorovat toto varování? Menu můžete také upravit ručně na stránce: "Vzhled > Menu".

en: Are you sure that you want to associate this address with that owner?
cs_CZ: Opravdu chcete přiřadit tuto adresu k danému vlastníkovi?

en: Are you sure that you want to clear current menu and create it again from scratch (this operation cannot be undone)?
cs_CZ: Opravdu chcete vymazat současné menu a úplně znovu ho vytvořit? (tuto akci nelze vrátit zpět)

en: Are you sure that you want to create all the pages that are currently missing (this operation cannot be undone)?
cs_CZ: Opravdu chcete vytvořit všechny momentálně chybějící stránky? (tuto akci nelze vrátit zpět)

en: Are you sure that you want to create the menu (this operation cannot be undone)?
cs_CZ: Opravdu chcete vytvořit navigační menu? (tuto akci nelze vrátit zpět)

en: Are you sure that you want to delete all existing pages and recreate them (this operation cannot be undone)?
cs_CZ: Opravdu chcete smazat všechny existující stránky a znovu je vytvořit? (tuto akci nelze vrátit zpět)

en: Are you sure that you want to delete everything related to WP Customer Area (this operation cannot be undone)?
cs_CZ: Opravdu chcete smazat všechno, co souvisí s pluginem WP Customer Area? (tuto akci nelze vrátit zpět)

en: Are you sure that you want to delete this content?
cs_CZ: Opravdu chcete smazat tento obsah?

en: Are you sure that you want to delete those pages (this operation cannot be undone)?
cs_CZ: Opravdu chcete smazat tyto stránky? (tuto akci nelze vrátit zpět)

en: Are you sure that you want to recreate the main navigation menu (this operation cannot be undone)?
cs_CZ: Opravdu chcete znovu vytvořit hlavní navigační menu? (tuto akci nelze vrátit zpět)

en: Are you sure that you want to reset all the settings to their default values (this operation cannot be undone)?
cs_CZ: Opravdu chcete obnovit veškerá nastavení na jejich výchozí hodnoty? (tuto akci nelze vrátit zpět)

en: Are you sure?
cs_CZ: Opravdu to chcete udělat?

en: Armenia
cs_CZ: Arménie

en: As with any new release, we constantly provide bug fixes. This update is no exception with no less than 20 issues corrected.
cs_CZ: U každé nové verze průběžně opravujeme chyby. Ani tato aktualizace není výjimkou a bylo opraveno více jak 20 problémů.

en: As with any new release, we constantly provide bug fixes. This update is no exception with no less than 23 issues corrected.
cs_CZ: U každé nové verze průběžně opravujeme chyby. Ani tato aktualizace není výjimkou a bylo opraveno více jak 23 problémů.

en: Ascending
cs_CZ: Vzestupně

en: Assign categories
cs_CZ: Přiřadit rubriky

en: Assignment
cs_CZ: Přiřazení

en: Attach selected file(s)
cs_CZ: Přiložit vybrané soubory

en: Attached Files
cs_CZ: Přiložené soubory

en: Attached files
cs_CZ: Přiložené soubory

en: Attachment added
cs_CZ: Příloha přidána

en: Attachment removed
cs_CZ: Příloha odstraněna

en: Attachment updated
cs_CZ: Příloha aktualizována

en: Attachment:
cs_CZ: Příloha:

en: Australia
cs_CZ: Austrálie

en: Australian Dollar (&#36;)
cs_CZ: Australský dolar

en: Austria
cs_CZ: Rakousko

en: Author
cs_CZ: Autor

en: Author Archive
cs_CZ: Archiv autora

en: Azerbaijan
cs_CZ: Ázerbájdžán

en: Back-office
cs_CZ: Admin rozhraní (back-office)

en: Bahamas
cs_CZ: Bahamy

en: Bahrain
cs_CZ: Bahrajn

en: Bangladesh
cs_CZ: Bangladéš

en: Belarus
cs_CZ: Bělorusko

en: Belgium
cs_CZ: Belgie

en: Bermuda
cs_CZ: Bermudy

en: Better admin panel
cs_CZ: Lepší panel administrace

en: Better permissions
cs_CZ: Lepší oprávnění

en: Between
cs_CZ: Mezi

en: Bhutan
cs_CZ: Bhútán

en: Billing address
cs_CZ: Fakturační adresa

en: Bolivia
cs_CZ: Bolívie

en: Bonaire, Saint Eustatius and Saba
cs_CZ: Bonaire, Svatý Eustach a Saba

en: Bosnia and Herzegovina
cs_CZ: Bosna a Hercegovina

en: Bouvet Island
cs_CZ: Bouvetův ostrov

en: Brazil
cs_CZ: Brazílie

en: Brazilian Real (R&#36;)
cs_CZ: Brazilský real

en: British Indian Ocean Territory
cs_CZ: Britské indickooceánské území

en: Brunei Darrussalam
cs_CZ: Brunej

en: Bulgaria
cs_CZ: Bulharsko

en: Bypass moderation (content is automatically published)
cs_CZ: Přeskočit schvalování (obsah je automaticky publikován)

en: C&aacute;ceres
cs_CZ: Cáceres

en: C&aacute;diz
cs_CZ: Cádiz

en: C&oacute;rdoba
cs_CZ: Córdoba

en: Cameroon
cs_CZ: Kamerun

en: Canada
cs_CZ: Kanada

en: Canadian Dollar (&#36;)
cs_CZ: Kanadský dolar

en: Cancel
cs_CZ: Zrušit

en: Capabilities
cs_CZ: Uživatelská oprávnění

en: Capabilities Manager
cs_CZ: Manažer pravomocí

en: Cape Verde
cs_CZ: Kapverdy

en: Caption:
cs_CZ: Titulek:

en: Castell&oacute;n
cs_CZ: Castellón

en: Categories
cs_CZ: Rubriky

en: Category Archive
cs_CZ: Archiv rubriky

en: Category:
cs_CZ: Rubrika:

en: Cayman Islands
cs_CZ: Kajmanské ostrovy

en: Central African Republic
cs_CZ: Středoafrická republika

en: Chad
cs_CZ: Čad

en: Change log
cs_CZ: Historie změn

en: Change permissions
cs_CZ: Změnit oprávnění

en: Check this to enable the private pages add-on.
cs_CZ: Povolit doplněk pro privátní stránky.

en: Checking license...
cs_CZ: Probíhá kontrola licence...

en: Checkout
cs_CZ: Pokladna

en: China
cs_CZ: Čína

en: Christmas Island
cs_CZ: Vánoční ostrov

en: City
cs_CZ: Město

en: Classic upload
cs_CZ: Klasické nahrávání

en: Clean-up database
cs_CZ: Vyčistit databázi

en: Clear
cs_CZ: Vymazat

en: Clear the address
cs_CZ: Vymazat adresu

en: Click to edit...
cs_CZ: Klikněte pro úpravu...

en: Cocos Islands
cs_CZ: Kokosové ostrovy

en: Colombia
cs_CZ: Kolumbie

en: Comoros
cs_CZ: Komory

en: Company
cs_CZ: Společnost

en: Complete
cs_CZ: Dokončit

en: Configure permissions
cs_CZ: Nastavit oprávnění

en: Congo, Democratic People's Republic
cs_CZ: Demokratická republika Kongo

en: Congo, Republic of
cs_CZ: Republika Kongo

en: Contact information
cs_CZ: Kontaktní informace

en: Container Owner
cs_CZ: Vlastník kontejneru

en: Content creation
cs_CZ: Tvorba obsahu

en: Content creation (from front-office)
cs_CZ: Tvorba obsahu na webu

en: Content edition
cs_CZ: Úpravy obsahu

en: Content edition (from front-office)
cs_CZ: Úpravy obsahu na webu

en: Content removal (from front-office)
cs_CZ: Odstraňování obsahu na webu

en: Content update (from front-office)
cs_CZ: Aktualizace obsahu na webu

en: Content viewed
cs_CZ: Zobrazení obsahu

en: Continue
cs_CZ: Pokračovat

en: Cook Islands
cs_CZ: Cookovy ostrovy

en: Copy the file (do not delete it from the FTP folder)
cs_CZ: Zkopírovat soubor (nemazat z adresáře FTP)

en: Costa Rica
cs_CZ: Kostarika

en: Cote d'Ivoire
cs_CZ: Pobřeží slonoviny

en: Could not create the menu. %s
cs_CZ: Nepodařilo se vytvořit menu. %s

en: Country
cs_CZ: Země

en: Create content from front office
cs_CZ: Vytvořit obsah na webu

en: Create folder
cs_CZ: Vytvořit adresář

en: Create it &raquo;
cs_CZ: Vytvořit &raquo;

en: Create missing pages
cs_CZ: Vytvořit chybějící stránky

en: Create pages and menu
cs_CZ: Vytvořit stránky a menu

en: Create the menu
cs_CZ: Vytvořit menu

en: Create/Edit files
cs_CZ: Vytvořit/Upravit soubory

en: Create/Edit pages
cs_CZ: Vytvořit/Upravit stránky

en: Created By
cs_CZ: Od autora

en: Created between
cs_CZ: Vytvořené mezi

en: Created by
cs_CZ: Od autora

en: Croatia/Hrvatska
cs_CZ: Chorvatsko

en: Cuba
cs_CZ: Kuba

en: Cura&Ccedil;ao
cs_CZ: Curaçao

en: Currency
cs_CZ: Měna

[ctx: Currency amount (1=amount, 2=currency)]
en: %2$s %1$s
cs_CZ: %1$s %2$s

en: Current
cs_CZ: Aktuální

en: Current owner:
cs_CZ: Současný vlastník:

en: Current theme folder
cs_CZ: Adresář aktuální šablony

en: Customer Page - %s
cs_CZ: Klientská stránka - %s

en: Customer Pages
cs_CZ: Klientské stránky

en: Cyprus
cs_CZ: Kypr

en: Czech Koruna
cs_CZ: Česká koruna

en: Czech Republic
cs_CZ: Česká republika

en: Danish Krone
cs_CZ: Dánská koruna

en: Dashboard
cs_CZ: Nástěnka

en: Date
cs_CZ: Datum

en: Date Archive
cs_CZ: Archiv data

[ctx: Date picker JS date format]
en: MM d, yy
cs_CZ: d.m.yy

[ctx: Date picker text]
en: Clear
cs_CZ: Vymazat

[ctx: Date picker text]
en: Show a different month
cs_CZ: Zobrazit jiný měsíc

[ctx: Date picker text]
en: Today
cs_CZ: Dnes

en: Debug templates
cs_CZ: Debug šablon

en: Default category
cs_CZ: Výchozí rubrika

en: Define how many items to allow on the dashboard page. -1 will show all items.
cs_CZ: Zadejte maximální počet položek na nástěnce. Pro zobrazení všech zadejte -1.

en: Delete
cs_CZ: Smazat

en: Delete Content
cs_CZ: Smazání obsahu

en: Delete all events permanently
cs_CZ: Smazat všechny události

en: Delete all existing pages and recreate them.
cs_CZ: Smazat všechny existující stránky a znovu je vytvořit.

en: Delete and recreate the main navigation menu.
cs_CZ: Smazat a znovu vytvořit hlavní navigační menu.

en: Delete any content from front office
cs_CZ: Smazat jakýkoli obsah na webu

en: Delete authored content
cs_CZ: Smazat autorský obsah

en: Delete categories
cs_CZ: Smazat rubriky

en: Delete existing &amp; create new &raquo;
cs_CZ: Smazat existující a vytvořit novou &raquo;

en: Delete files
cs_CZ: Smazat soubory

en: Delete orphan pages
cs_CZ: Smazat osiřelé stránky

en: Delete owned content
cs_CZ: Smazat vlastněný obsah

en: Delete pages
cs_CZ: Smazat stránky

en: Delete permanently
cs_CZ: Smazat

en: Denmark
cs_CZ: Dánsko

en: Descending
cs_CZ: Sestupně

en: Display name
cs_CZ: Zobrazit jméno

en: Djibouti
cs_CZ: Džibutsko

en: Do you really want to clear the address?
cs_CZ: Opravdu chcete vymazat adresu?

en: Do you really want to remove this file?
cs_CZ: Opravdu chcete odstranit tento soubor?

en: Do you really want to replace current address?
cs_CZ: Opravdu chcete nahradit aktuální adresu?

en: Documentation
cs_CZ: Dokumentace

en: Dominica
cs_CZ: Dominika

en: Dominican Republic
cs_CZ: Dominikánská republika

en: Done
cs_CZ: Hotovo

en: Download
cs_CZ: Stáhnout

en: Draft
cs_CZ: Koncept

en: Drop your files here or click me!
cs_CZ: Zde přetáhněte své soubory nebo klikněte!

en: East Timor
cs_CZ: Východní Timor

en: Ecuador
cs_CZ: Ekvádor

en: Edit
cs_CZ: Upravit

en: Edit account
cs_CZ: Upravit účet

en: Edit account details
cs_CZ: Upravit detaily účtu

en: Edit categories
cs_CZ: Upravit rubriky

en: Edit it &raquo;
cs_CZ: Upravit &raquo;

en: El Salvador
cs_CZ: Salvador

en: Email Address
cs_CZ: Emailová adresa

en: Empty Trash
cs_CZ: Vysypat koš

en: Empty terms:
cs_CZ: Prázdné rubriky:

en: Enable add-on
cs_CZ: Povolit doplněk

en: Enable moderation when new content is submitted by a user.
cs_CZ: Povolit schvalování nového obsahu od uživatelů.

en: Enable the rich editor when editing content.
cs_CZ: Povolit rozšířený editor pro úpravu obsahu.

en: Enhanced Files
cs_CZ: Rozšířené soubory

en: Equatorial Guinea
cs_CZ: Rovníková Guinea

en: Error while changing permissions. PHP probably does not have the required permissions. Please do it manually using FTP or SSH.
cs_CZ: Došlo k chybě při změně oprávnění. PHP k tomu patrně nemá potřebné oprávnění. Změnu prosím proveďte ručně pomocí FTP nebo SSH.

en: Error: you must choose an owner first
cs_CZ: Chyba: nejdříve musíte vybrat vlastníka

en: Estonia
cs_CZ: Estonsko

en: Ethiopia
cs_CZ: Etiopie

en: Event
cs_CZ: Událost

en: Event type
cs_CZ: Typ události

en: Exceeded filesize limit.
cs_CZ: Byl překročen limit pro velikost souboru.

en: Export settings
cs_CZ: Exportovat nastavení

en: Extra info
cs_CZ: Další informace

en: FTP uploads folder
cs_CZ: Adresář pro FTP nahrávání

en: Failed
cs_CZ: Neúspěšné

en: Failed to contact server
cs_CZ: Nepodařilo se spojit se serverem

en: Falkland Islands
cs_CZ: Falklandy

en: Faroe Islands
cs_CZ: Faerské ostrovy

en: Feeling ready?
cs_CZ: Jste připraveni?

en: Fiji
cs_CZ: Fidži

en: File
cs_CZ: Soubor

en: File Storage
cs_CZ: Úložiště souborů

en: File downloaded
cs_CZ: Stažení souboru

en: File not found
cs_CZ: Soubor nebyl nalezen

en: File storage
cs_CZ: Úložiště souborů

en: Files
cs_CZ: Soubory

en: Files created by %1$s
cs_CZ: Soubory od autora: %1$s

en: Files published in %1$s
cs_CZ: Soubory publikované v roce %1$s

en: Files published in %2$s %1$s
cs_CZ: Soubory publikované v měsíci %2$s %1$s

en: Files under %1$s
cs_CZ: Soubory v rubrice %1$s

en: Files you created
cs_CZ: Vámi vytvořené soubory

en: Filter %1$s List
cs_CZ: Filtrovat seznam %1$s

en: Filter Log Event List
cs_CZ: Filtrovat seznam událostí protokolu

en: Filter events
cs_CZ: Filtrovat události

en: Filters only
cs_CZ: Pouze filtry

en: Finland
cs_CZ: Finsko

en: First name
cs_CZ: Jméno

en: Fix these potential issues
cs_CZ: Vyřešit tyto možné problémy

en: Folder could not be created
cs_CZ: Nepodařilo se vytvořit potřebný adresář

en: France
cs_CZ: Francie

en: French Guiana
cs_CZ: Francouzská Guyana

en: French Polynesia
cs_CZ: Francouzská Polynésie

en: French Southern Territories
cs_CZ: Francouzská jižní a antarktická území

en: From:
cs_CZ: Před:

en: Front-office
cs_CZ: Webové rozhraní (front-office)

en: Frontend
cs_CZ: Frontend webu

en: Frontend Integration
cs_CZ: Integrace na webu

en: Gambia
cs_CZ: Gambie

en: Gateway
cs_CZ: Brána

en: General
cs_CZ: Obecné

en: General Settings
cs_CZ: Základní nastavení

en: General settings
cs_CZ: Základní nastavení

en: Georgia
cs_CZ: Gruzie

en: Germany
cs_CZ: Německo

en: Get file
cs_CZ: Stáhnout soubor

en: Get from server FTP folder
cs_CZ: Z adresáře FTP na serveru

en: Getting started tutorial
cs_CZ: Příručka Začínáme

en: Global
cs_CZ: Globální

en: Greece
cs_CZ: Řecko

en: Greenland
cs_CZ: Grónsko

en: Header
cs_CZ: Záhlaví

en: Heard and McDonald Islands
cs_CZ: Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy

en: Hide
cs_CZ: Skrýt

en: Holy See (City Vatican State)
cs_CZ: Svatý stolec (Vatikán)

en: Home
cs_CZ: Úvodní stránka

en: Home address
cs_CZ: Domovská adresa

en: Hong Kong
cs_CZ: Hongkong

en: Hong Kong Dollar (&#36;)
cs_CZ: Honkongský dolar

en: How do you want to add the files?
cs_CZ: Jakým způsobem chcete soubory přidat?

en: Hungarian Forint
cs_CZ: Maďarský forint

en: Hungary
cs_CZ: Maďarsko

en: IP address
cs_CZ: IP adresa

en: Iceland
cs_CZ: Island

en: If you check this box, WP Customer Area will only generate a log event the first time a user is downloading a private file. There will be a single event per user and per file. Else, each time a user is downloading a private file, an event will be generated.
cs_CZ: Pokud zaškrtnete tuto volbu, plugin WP Customer Area vytvoří událost v protokolu pouze poprvé, když si uživatel stáhne privátní soubor. Bude se zaznamenávat jedna událost na každého uživatele a soubor. V opačném případě se po každém stažení privátního souboru uživatelem vytvoří nová událost.

en: If you check this box, WP Customer Area will only generate a log event the first time a user is viewing private content. There will be a single event per user and per content. Else, each time a user is viewing a private content, an event will be generated.
cs_CZ: Pokud zaškrtnete tuto volbu, plugin WP Customer Area vytvoří událost v protokolu pouze poprvé, když si uživatel zobrazí privátní obsah. Bude se zaznamenávat jedna událost na každého uživatele a obsah. V opačném případě se po každém zobrazení privátního obsahu uživatelem vytvoří nová událost.

en: Ignore this warning
cs_CZ: Ignorovat toto varování

en: Ignore until next update
cs_CZ: Ignorovat do příští aktualizace

en: Ignore warning
cs_CZ: Ignorovat varování

en: Import settings
cs_CZ: Importovat nastavení

en: Improved setup &amp; updates
cs_CZ: Lepší instalace a aktualizace

en: Improvements and bug fixes
cs_CZ: Vylepšení a opravy chyb

en: Includes the WP Customer Area skin to provide a stylesheet for the plugin.
cs_CZ: Povolit použití skinu WP Customer Area pro nastylování pluginu.

en: India
cs_CZ: Indie

en: Indian Rupee (&#8377;)
cs_CZ: Indická rupie

en: Indonesia
cs_CZ: Indonésie

en: Install WP Customer Area
cs_CZ: Instalace WP Customer Area

en: Installed add-ons
cs_CZ: Instalované doplňky

en: Installer
cs_CZ: Instalátor

en: Invalid parameters. No file sent
cs_CZ: Neplatné parametry. Nebyl zaslán žádný soubor

en: Invoicing
cs_CZ: Fakturace

en: Iran
cs_CZ: Írán

en: Iranian Rial (&#65020;)
cs_CZ: Íránský riál

en: Iraq
cs_CZ: Irák

en: Ireland
cs_CZ: Irsko

en: Isle of Man
cs_CZ: Ostrov Man

en: Israel
cs_CZ: Izrael

en: Israeli Shekel (&#8362;)
cs_CZ: Izraelský šekel

en: Issue #%d
cs_CZ: Problém č. %d

en: Italy
cs_CZ: Itálie

en: Ja&eacute;n
cs_CZ: Jaén

en: Jamaica
cs_CZ: Jamajka

en: Japan
cs_CZ: Japonsko

en: Japanese Yen (&yen;)
cs_CZ: Japonský jen

en: Jordan
cs_CZ: Jordánsko

en: Kazakhstan
cs_CZ: Kazachstán

en: Kenya
cs_CZ: Keňa

en: Kuwait
cs_CZ: Kuvajt

en: Kyrgyzstan
cs_CZ: Kyrgyzstán

en: Lao People's Democratic Republic
cs_CZ: Laos

en: Last Modified
cs_CZ: Naposledy změněno

en: Last name
cs_CZ: Příjmení

en: Latvia
cs_CZ: Lotyšsko

en: Le&oacute;n
cs_CZ: León

en: Learn more
cs_CZ: Dozvědět se více

en: Lebanon
cs_CZ: Libanon

en: Let's go!
cs_CZ: Pokračovat!

en: Liberia
cs_CZ: Libérie

en: Libyan Arab Jamahiriya
cs_CZ: Libye

en: License Keys
cs_CZ: Licenční klíče

en: License keys for commercial add-ons
cs_CZ: Licenční klíče pro placené doplňky

en: Liechtenstein
cs_CZ: Lichtenštejnsko

en: Link to %s
cs_CZ: Odkaz na %s

en: List all files
cs_CZ: Vypsat všechny soubory

en: List all pages
cs_CZ: Vypsat všechny stránky

en: Listing of all actions and filters
cs_CZ: Výpis všech akcí a filtrů

en: Lithuania
cs_CZ: Litva

en: Live from the blog
cs_CZ: Aktuálně na blogu

[ctx: Localised slug for the main navigation menu (small caps version of the "WP Customer Area Menu" translation)]
en: wp-customer-area-menu
cs_CZ: menu-klientske-sekce

en: Log
cs_CZ: Záznam protokolu

en: Log events
cs_CZ: Události protokolu

en: Logging
cs_CZ: Protokolování

en: Logo URL
cs_CZ: URL adresa loga

en: Logout
cs_CZ: Odhlásit se

en: Logs
cs_CZ: Záznamy protokolu

en: Luxembourg
cs_CZ: Lucembursko

en: M&aacute;laga
cs_CZ: Málaga

en: Macau
cs_CZ: Macao

en: Macedonia
cs_CZ: Makedonie

en: Madagascar
cs_CZ: Madagaskar

en: Main Navigation Menu
cs_CZ: Hlavní navigační menu

en: Main plugin folder
cs_CZ: Hlavní adresář pluginu

en: Malaysia
cs_CZ: Malajsie

en: Malaysian Ringgit
cs_CZ: Malajsijský ringgit

en: Maldives
cs_CZ: Maledivy

en: Manage %1$s
cs_CZ: Spravovat %1$s

en: Manage %s
cs_CZ: Spravovat %s

en: Manage categories
cs_CZ: Spravovat rubriky

en: Manage file attachments
cs_CZ: Spravovat souborové přílohy

en: Marshall Islands
cs_CZ: Marshallovy ostrovy

en: Martinique
cs_CZ: Martinik

en: Mauritania
cs_CZ: Mauritánie

en: Mauritius
cs_CZ: Mauricius

en: Max. number of posts:
cs_CZ: Maximální počet příspěvků:

en: Message shown when no posts:
cs_CZ: Text zprávy pokud nejsou žádné příspěvky:

en: Mexican Peso (&#36;)
cs_CZ: Mexické peso

en: Mexico
cs_CZ: Mexiko

en: Micronesia
cs_CZ: Mikronésie

en: Missed schedule
cs_CZ: Zmeškaná publikace

en: Missing front-office pages
cs_CZ: Chybí stránky na webu

en: Missing navigation menu
cs_CZ: Chybí navigační menu

en: Missing parameters
cs_CZ: Chybí parametry

en: Moderation
cs_CZ: Schvalování

en: Moldova, Republic of
cs_CZ: Moldavsko

en: Monaco
cs_CZ: Monako

en: Mongolia
cs_CZ: Mongolsko

en: Montenegro
cs_CZ: Černá Hora

en: Morocco
cs_CZ: Maroko

en: Move to trash
cs_CZ: Odstranit

en: Mozambique
cs_CZ: Mosambik

en: My account
cs_CZ: Můj účet

en: My files
cs_CZ: Moje soubory

en: My pages
cs_CZ: Moje stránky

en: Name
cs_CZ: Název

en: Namibia
cs_CZ: Namibie

en: Navigation menu is out of sync
cs_CZ: Navigační menu není synchronizováno

en: Needs attention
cs_CZ: Vyžaduje pozornost

en: Nepal
cs_CZ: Nepál

en: Netherlands
cs_CZ: Nizozemsko

en: Netherlands Antilles
cs_CZ: Nizozemské Antily

en: New %s
cs_CZ: Nový %s

en: New Caledonia
cs_CZ: Nová Kaledonie

en: New Zealand
cs_CZ: Nový Zéland

en: New Zealand Dollar (&#36;)
cs_CZ: Novozélandský dolar

en: New in %s ~ <em>%s</em>
cs_CZ: Novinky verze %s ~ <em>%s</em>

en: New upload system
cs_CZ: Nový systém nahrávání

en: Nicaragua
cs_CZ: Nikaragua

en: Nickname
cs_CZ: Přezdívka

en: Nigeria
cs_CZ: Nigérie

en: No address yet
cs_CZ: Zatím bez adresy

en: No file has been uploaded
cs_CZ: Žádný soubor nebyl nahrán.

en: No file sent.
cs_CZ: Nebyl zaslán žádný soubor.

en: No files
cs_CZ: Žádné soubory

en: No pages
cs_CZ: Žádné stránky

en: Nobody
cs_CZ: Nikdo

en: None
cs_CZ: Žádné

en: Norfolk Island
cs_CZ: Norfolk

en: North Korea
cs_CZ: Severní Korea

en: Northern Mariana Islands
cs_CZ: Severní Mariany

en: Norway
cs_CZ: Norsko

en: Norwegian Krone
cs_CZ: Norská koruna

en: Not overridden
cs_CZ: Není upravena

en: Notes
cs_CZ: Poznámky

en: Number
cs_CZ: Číslo

en: Object
cs_CZ: Objekt

en: Oman
cs_CZ: Omán

en: Only log the first time a private content is viewed by a user.
cs_CZ: Zaznamenat pouze první zobrazení privátního obsahu uživatelem.

en: Only log the first time a private file is downloaded by a user.
cs_CZ: Zaznamenat pouze první stažení privátního souboru uživatelem.

en: Order
cs_CZ: Pořadí

en: Order By:
cs_CZ: Seřadit podle:

en: Order:
cs_CZ: Seřadit:

en: Original
cs_CZ: Původní

en: Orphan pages
cs_CZ: Osiřelé stránky

en: Other action
cs_CZ: Jiná akce

en: Outdated only
cs_CZ: Pouze zastaralé

en: Outdated plugin version
cs_CZ: Zastaralá verze pluginu

en: Outdated template files
cs_CZ: Zastaralé soubory šablon

en: Overridden only
cs_CZ: Pouze upravené

en: Owner
cs_CZ: Vlastník

en: Owner changed
cs_CZ: Změna vlastníka

en: Page
cs_CZ: Stránka

en: Page %1$s
cs_CZ: %1$s. stránka

en: Page to list the files a customer owns.
cs_CZ: Stránka s výpisem souborů ve vlastnictví klienta.

en: Page to list the pages a customer owns.
cs_CZ: Stránka s výpisem stránek ve vlastnictví klienta.

en: Pages
cs_CZ: Stránky

en: Pages created by %1$s
cs_CZ: Stránky od autora: %1$s

en: Pages published in %1$s
cs_CZ: Stránky publikované v roce %1$s

en: Pages published in %2$s %1$s
cs_CZ: Stránky publikované v měsíci %2$s %1$s

en: Pages under %1$s
cs_CZ: Stránky v rubrice %1$s

en: Pages you created
cs_CZ: Vámi vytvořené stránky

en: Pakistan
cs_CZ: Pákistán

en: Palestinian Territories
cs_CZ: Palestinský stát

en: Papua New Guinea
cs_CZ: Papua-Nová Guinea

en: Password
cs_CZ: Heslo

en: Password (confirm)
cs_CZ: Potvrdit heslo

en: Path
cs_CZ: Adresa

en: Pay with %s
cs_CZ: Platit s %s

en: Payment
cs_CZ: Platba

en: Payments
cs_CZ: Platby

en: Pending
cs_CZ: Nevyřízeno

en: Permalinks
cs_CZ: Trvalé odkazy

en: Permalinks are disabled, Customer Area will not work properly. Please <a href="%1$s">enable them in the WordPress settings</a>.
cs_CZ: Trvalé odkazy jsou vypnuty a klientská sekce proto nebude pracovat správně. Zapnětě je prosím v <a href="%1$s">nastavení WordPressu</a>.

en: Permissions could not be changed. PHP probably does not have the required permissions. Please do it manually using FTP or SSH.
cs_CZ: Oprávnění se nepodařilo změnit. PHP k tomu patrně nemá potřebné oprávnění. Změnu prosím proveďte ručně pomocí FTP nebo SSH.

en: Permissions reference guide
cs_CZ: Referenční příručka oprávnění

en: Philippine Peso
cs_CZ: Filipínské peso

en: Phillipines
cs_CZ: Filipíny

en: Pick a file
cs_CZ: Vyberte soubory

en: Pitcairn Island
cs_CZ: Pitcairnovy ostrovy

en: Poland
cs_CZ: Polsko

en: Polish Zloty
cs_CZ: Polský zlotý

en: Portugal
cs_CZ: Portugalsko

en: Post Owner
cs_CZ: Vlastník příspěvku

en: Potential orphan pages
cs_CZ: Možné osiřelé stránky

en: Pounds Sterling (&pound;)
cs_CZ: Britská libra

en: Pressing the button below will clean-up any data related to WP Customer Area (posts, taxonomies, etc.). This cannot be undone!
cs_CZ: Stisknutím tlačítka níže dojde k odstranění všech dat souvisejících s pluginem WP Customer Area (příspěvky, taxonomie, atd.). Tuto operaci nelze vrátit zpět!

en: Preview
cs_CZ: Náhled

en: Previous owner:
cs_CZ: Předchozí vlastník:

en: Primary email
cs_CZ: Primární email

en: Private Files
cs_CZ: Privátní soubory

en: Private Files - Home
cs_CZ: Privátní soubory - Úvod

en: Private Files - Owned
cs_CZ: Privátní soubory - Vlastněné

en: Private Pages
cs_CZ: Privátní stránky

en: Private Pages - Home
cs_CZ: Privátní stránky - Úvod

en: Private Pages - Owned
cs_CZ: Privátní stránky - Vlastněné

[ctx: Private content author archive slug]
en: created-by
cs_CZ: autor

[ctx: Private content category archive slug]
en: category
cs_CZ: rubrika

[ctx: Private content date archive slug]
en: archive
cs_CZ: archiv

[ctx: Private content delete slug]
en: delete
cs_CZ: smazat

en: Private content single pages
cs_CZ: Stránky privátního obsahu

[ctx: Private content update slug]
en: update
cs_CZ: upravit

en: Profile
cs_CZ: Profil

en: Protect post types
cs_CZ: Ochrana typů obsahu

en: Published
cs_CZ: Publikováno

en: Puerto Rico
cs_CZ: Portoriko

en: Qatar
cs_CZ: Katar

en: Read our getting started guide
cs_CZ: Přečtěte si naši příručku Začínáme

en: Recent Files
cs_CZ: Nejnovější soubory

en: Recent Pages
cs_CZ: Nejnovější stránky

en: Recreate menu
cs_CZ: Znovu vytvořit menu

en: Refunded
cs_CZ: Vráceno

en: Register
cs_CZ: Zaregistrujte se

en: Remove
cs_CZ: Odstranit

en: Republic of Kosovo
cs_CZ: Kosovo

en: Reset
cs_CZ: Resetovat

en: Reset all pages &raquo;
cs_CZ: Resetovat všechny stránky

en: Reset default settings
cs_CZ: Obnovit výchozí nastavení

en: Reset settings
cs_CZ: Obnovit nastavení

en: Restore
cs_CZ: Obnovit

en: Restrict WP admin area
cs_CZ: Omezení WP administrace

en: Restrict the access to the administration panel of WordPress.
cs_CZ: Omezit přístup do administračního rozhraní WordPressu.

en: Reunion Island
cs_CZ: Réunion

en: Rich Editor
cs_CZ: Rozšířený editor

en: Romania
cs_CZ: Rumunsko

en: Root page for the customer files.
cs_CZ: Základní stránka pro klientské soubory.

en: Root page for the customer pages.
cs_CZ: Základní stránka pro klientské stránky.

en: Russian Federation
cs_CZ: Rusko

en: Russian Ruble
cs_CZ: Ruský rubl

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
cs_CZ: Svatý Tomáš a Princův ostrov

en: Saint Barth&eacute;lemy
cs_CZ: Svatý Bartoloměj

en: Saint Helena
cs_CZ: Svatá Helena

en: Saint Kitts and Nevis
cs_CZ: Svatý Kryštof a Nevis

en: Saint Lucia
cs_CZ: Svatá Lucie

en: Saint Martin (Dutch)
cs_CZ: Svatý Martin (nizozemská část)

en: Saint Martin (French)
cs_CZ: Svatý Martin (francouzská část)

en: Saint Pierre and Miquelon
cs_CZ: Saint-Pierre a Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
cs_CZ: Svatý Vincenc a Grenadiny

en: Saudi Arabia
cs_CZ: Saúdská Arábie

en: Save settings to check again
cs_CZ: Uložte změny pro novou kontrolu

en: Saving...
cs_CZ: Probíhá ukládání...

en: Scheduled
cs_CZ: Naplánováno

en: Search
cs_CZ: Hledat

en: See the WordPress top bar
cs_CZ: Zobrazit navigační lištu WordPressu

en: Select a category (uses default else)
cs_CZ: Vybrat rubriku (nebo použít výchozí)

en: Select an owner (uses default else)
cs_CZ: Vybrat vlastníka (nebo použít výchozí)

en: Select or search an owner
cs_CZ: Vyberte nebo hledejte vlastníka

en: Serbia
cs_CZ: Srbsko

en: Settings
cs_CZ: Nastavení

en: Settings have been imported successfully
cs_CZ: Nastavení bylo úspěšně importováno

en: Settings have been resetted to default values
cs_CZ: Nastavení bylo úspěšně obnoveno na výchozí hodnoty

en: Settings tools
cs_CZ: Nástroje pro nastavení

en: Setup pages and navigation menu
cs_CZ: Nastavit stránky a navigační menu

en: Seychelles
cs_CZ: Seychely

en: Shortcodes
cs_CZ: Zkrácené zápisy (shortcodes)

en: Show
cs_CZ: Zobrazit

en: Show additional information after the post in the single post view.
cs_CZ: Zobrazit dodatečné informace za obsahem příspěvku při zobrazení jednotlivého příspěvku.

en: Show after post
cs_CZ: Zobrazit za příspěvkem

en: Show all
cs_CZ: Zobrazit všechny

en: Show all content categorized under %s
cs_CZ: Zobrazit veškerý obsah zařazený v rubrice %s

en: Show all content published by %s
cs_CZ: Zobrazit veškerý obsah publikovaný od %s

en: Show all content published in %2$s %1$s
cs_CZ: Zobrazit veškerý obsah publikovaný v měsíci %2$s roku %1$s

en: Show all content published in %s
cs_CZ: Zobrazit veškerý obsah publikovaný v roce %s

en: Show recent content on the dashboard.
cs_CZ: Zobrazit nejnovější obsah na nástěnce.

en: Shows a list of files for the logged-in user
cs_CZ: Zobrazí seznam souborů pro přihlášeného uživatele

en: Shows a list of pages for the logged-in user
cs_CZ: Zobrazí seznam stránek pro přihlášeného uživatele

en: Shows a summary of the user's private content (files, pages, messages, ...).
cs_CZ: Zobrazí souhrn privátního obsahu uživatele (soubory, stránky, zprávy, ...).

en: Sidebar
cs_CZ: Postranní panel

en: Singapore
cs_CZ: Singapur

en: Singapore Dollar (&#36;)
cs_CZ: Singapurský dolar

en: Site Pages
cs_CZ: Stránky webu

en: Skin to use
cs_CZ: Použít skin

en: Slovak Republic
cs_CZ: Slovensko

en: Slovenia
cs_CZ: Slovinsko

en: Slug
cs_CZ: Název v URL

en: Slug that is used in the URL for archives of the taxonomy:
cs_CZ: Název v URL adrese pro archiv taxonomie:

en: Slug that is used in the URL to delete existing private content
cs_CZ: Název v URL adrese pro smazání stávajícího obsahu

en: Slug that is used in the URL to update existing private content
cs_CZ: Název v URL adrese pro aktualizaci stávajícího obsahu

en: Smart Groups
cs_CZ: Chytré skupiny

en: Smart Groups will change the way to build your user groups. No more adding or removing users by hand, you will simply make dynamic groups based on criteria such as name, domain of the email address, and any other meta information linked to your user profiles.
cs_CZ: Chytré skupiny změní způsob jakým vytváříte své uživatelské skupiny. Již žádné ruční přidávání a odstraňování uživatelů, ale jednoduše si nadefinujete dynamické skupiny na základě jména, domény emailové adresy nebo jakýchkoli jiných meta informací z uživatelského profilu.

en: Solomon Islands
cs_CZ: Šalamounovy ostrovy

en: Somalia
cs_CZ: Somálsko

en: Some add-ons require a newer version of the main plugin (you are currently running version %1$s). You can find the list of all add-ons on the <a href="%2$s">add-ons status pages</a>.
cs_CZ: Některé doplňky vyžadují novější verzi hlavního pluginu (aktuálně používáte verzi %1$s). Seznam všech doplňků můžete nalézt na <a href="%2$s">stavové stránce doplňků</a>.

en: Some new permissions have been added to give you more control about what your users can do. On top of that, we have also improved the permissions screen to make it faster to set permissions.
cs_CZ: Byly přidány nové oprávnění pro lepší kontrolu nad tím, co vaši uživatelé mohou a nemohou provádět. Navíc jsme zdokonalili obrazovku pro oprávnění, aby se daly rychleji nastavit.

en: Some template files you have overridden seem to be outdated.
cs_CZ: Některé vaše upravené soubory šablon jsou zřejmě zastaralé.

en: South Africa
cs_CZ: Jihoafrická republika

en: South Georgia
cs_CZ: Jižní Georgie

en: South Korea
cs_CZ: Jižní Korea

en: South Sudan
cs_CZ: Jižní Súdán

en: Spain
cs_CZ: Španělsko

en: Sri Lanka
cs_CZ: Šrí Lanka

en: State/Province
cs_CZ: Kraj

en: Status
cs_CZ: Stav

en: Stay informed
cs_CZ: Zůstaňte v obraze

en: Street address
cs_CZ: Ulice

en: Street address, line 1
cs_CZ: Ulice, 1. řádek

en: Street address, line 2
cs_CZ: Ulice, 2. řádek

en: Submit
cs_CZ: Odeslat

en: Subscribe
cs_CZ: Odebírat

en: Sudan
cs_CZ: Súdán

en: Suggested action
cs_CZ: Doporučená akce

en: Suggested actions
cs_CZ: Doporučené akce

en: Support
cs_CZ: Podpora

en: Suriname
cs_CZ: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
cs_CZ: Špicberky

en: Swaziland
cs_CZ: Svazijsko

en: Sweden
cs_CZ: Švédsko

en: Swedish Krona
cs_CZ: Švédská koruna

en: Swiss Franc
cs_CZ: Švýcarský frank

en: Switzerland
cs_CZ: Švýcarsko

en: Synchronize menu
cs_CZ: Synchronizovat menu

en: Syrian Arab Republic
cs_CZ: Sýrie

en: Taiwan
cs_CZ: Tchaj-wan (Čínská republika)

en: Taiwan New Dollar
cs_CZ: Tchajwanský nový dolar

en: Tajikistan
cs_CZ: Tádžikistán

en: Tanzania
cs_CZ: Tanzanie

en: Template files
cs_CZ: Soubory šablon

en: Templates
cs_CZ: Šablony

en: Thai Baht (&#3647;)
cs_CZ: Thajský baht

en: Thailand
cs_CZ: Thajsko

en: Thank you
cs_CZ: Děkuji

en: That directory seems to be accessible from the web. <strong>This is not safe</strong>. The most secure would be to move it outside of the web folder of your server
cs_CZ: Tento adresář je podle všeho přístupný z webu. <strong>To je nebezpečné</strong>. Nejbezpečnějším řešením by bylo, přesunout ho na vašem serveru mimo adresář webu.

en: That directory should at least have the permissions set to %s. Currently it is %s. You should adjust that directory permissions as upload or download might not work properly.
cs_CZ: Tento adresář by měl mít nastaveno oprávnění alespoň na %s. Aktuálně má %s. Měli byste změnit oprávnění pro tento adresář, jinak nemusí fungovat správně nahrávání a stahování souborů.

en: The FTP upload folder does not exist.
cs_CZ: Adresář pro FTP nahrávání neexistuje.

en: The FTP upload folder is empty.
cs_CZ: Adresář pro FTP nahrávání je prázdný.

en: The content has been deleted.
cs_CZ: Obsah byl úspěšně smazán.

en: The database has been cleaned up, you can now remove the plugin
cs_CZ: Databáze byla úspěšně vyčištěna, nyní můžete plugin odstranit

en: The file upload system has been completely rewritten. You can now drag and drop files and watch the upload progress. Additionally, we have also added some more settings and provide a security helper to make sure your setup is as secure as it can.
cs_CZ: Systém pro nahrávání souborů byl kompletně přepracován. Nyní stačí soubory jednoduše přetáhnout a už jen sledovat průběh nahrávání. Vedle toho jsme přidali navíc pár nastavení a pomocníka pro zabezpečení, aby váš systém byl co možná nejbezpečnější.

en: The folder does not exist.
cs_CZ: Adresář neexistuje.

en: The following pages have been created: %s
cs_CZ: Byly vytvořeny následující stránky: %s

en: The main plugin menu has been improved a lot, it is now less cluttered and better organised. The content lists now feature powerful filters to help you find the content you are looking for faster.
cs_CZ: Hlavní menu pluginu bylo hodně vylepšeno, je více přehlednější a lépe uspořádané. Přehledy obsahu jsou nyní vybaveny mocnými filtry, díky kterým můžete prohledávat svůj obsah mnohem rychleji.

en: The menu has been created: <a href="%s">view menu</a>
cs_CZ: Menu bylo vytvořeno: <a href="%s">zobrazit menu</a>

en: The page title cannot be empty
cs_CZ: Název stránky nemůže být prázdný

en: The parameter %2$s of shortcode <code>[%1$s]</code> has an invalid value: <code>%3$s</code>
cs_CZ: Parametr %2$s u zkráceného zápisu (shortcode) <code>[%1$s]</code> má neplatnou hodnotu: <code>%3$s</code>

en: The password and its confirmation do not match
cs_CZ: Zadané heslo a jeho potvrzení nesouhlasí

en: The password must at least be composed of 5 characters. You will be requested to login again after your password gets changed. Leave these fields empty if you want to keep your current password
cs_CZ: Heslo musí obsahovat alespoň 5 znaků. Po změně hesla se budete muset znovu přihlásit. Pokud si chcete ponechat své stávající heslo, vůbec tato pole nevyplňujte a nechte je prázdná.

en: The required pages and the navigation menu have been created
cs_CZ: Požadované stránky a navigační menu byly úspěšně vytvořeny

en: The shortcode <code>[%1$s]</code> is missing required parameter: %2$s
cs_CZ: U zkráceného zápisu (shortcode) <code>[%1$s]</code> chybí požadovaný parametr: %2$s

en: There are no files for that period.
cs_CZ: Nebyly nalezeny žádné soubory v tomto období.

en: There are no files in that category.
cs_CZ: Nebyly nalezeny žádné soubory v této rubrice.

en: There are no pages for that period.
cs_CZ: Nebyly nalezeny žádné stránky v tomto období.

en: There are no pages in that category.
cs_CZ: Nebyly nalezeny žádné stránky v této rubrice.

en: There is a quick installation to run before being able to publish your first private files and pages. It should be over in less than a minute!
cs_CZ: Než budete moci publikovat své první privátní soubory a stránky, je potřeba provést prvotní instalaci. Mělo by to trvat méně než minutu!

en: There is no address linked to that owner
cs_CZ: K tomuto vlastníkovi není připojena žádná adresa

en: There is no content to show
cs_CZ: Nebyl nalezen žádný obsah k zobrazení

en: There is no such file attached to this private content
cs_CZ: Požadovaný soubor u tohoto privátního obsahu neexistuje

en: There was no missing page that could be created.
cs_CZ: Nebyla nalezena žádná chybějící stránka, která by mohla být vytvořena.

en: Things that need your attention
cs_CZ: Záležitosti vyžadující vaši pozornost

en: This content currently does not have any file attachment
cs_CZ: K tomuto obsahu není momentálně přiložený žádný soubor

en: This file type is not allowed. You can only upload: %s
cs_CZ: Tento typ souboru není povolen. Můžete nahrávat pouze: %s

en: This folder can be used when you want to use files uploaded with FTP. This is handy when direct upload is failing for big files for instance.
cs_CZ: Tento adresář lze použít při nahrávání souborů pomocí FTP. To se hodí například v případech, kdy není možné použít přímé nahrávání kvůli velikosti souboru.

en: This folder is the root folder for storing private files. This should preferably be located outside of the web server public area or secured using a <code>.htaccess</code> file
cs_CZ: Toto je základní adresář pro ukládání privátních souborů. Měl by být umístěn pokud možno mimo veřejnou oblast webového serveru nebo zabezpečen pomocí <code>.htaccess</code> souboru

en: This page allows you to enter license key you have received when you purchased commercial addons.
cs_CZ: Na této stránce můžete vložit své licenční klíče k zakoupeným doplňkům.

en: This page requires login, you should not be here
cs_CZ: Přístup na tuto stránku je možný až po přihlášení

en: This page shows a form where the user can edit his account
cs_CZ: Tato stránka zobrazí formulář, kde si uživatel může upravit údaje o svém účtu

en: This page shows a summary of the user account
cs_CZ: Tato stránka zobrazí přehled údajů o uživatelském účtu

en: Timor-Leste
cs_CZ: Východní Timor

en: Title
cs_CZ: Název

en: Title or content
cs_CZ: Název nebo obsah

en: Title:
cs_CZ: Název:

en: To:
cs_CZ: Po:

en: Toggle advanced filters
cs_CZ: Použít pokročilé filtry

en: Toggle all permissions for this role
cs_CZ: Přepnout všechna oprávnění pro tuto uživatelskou úroveň

en: Toggle navigation
cs_CZ: Rozbalit/sbalit menu

en: Toggle this permission for all roles
cs_CZ: Přepnout toto oprávnění pro všechny uživatelské úrovně

en: Trash
cs_CZ: Odstranit

en: Trinidad and Tobago
cs_CZ: Trinidad a Tobago

en: Try to secure it
cs_CZ: Zkusit zabezpečení

en: Trying to cheat?
cs_CZ: Zkoušíte podvádět?

en: Tunisia
cs_CZ: Tunisko

en: Turkey
cs_CZ: Turecko

en: Turkish Lira (&#8378;)
cs_CZ: Turecká lira

en: Turkmenistan
cs_CZ: Turkmenistán

en: Turks and Caicos Islands
cs_CZ: Turks a Caicos

en: Type
cs_CZ: Typ

en: US Dollar (&#36;)
cs_CZ: Americký dolar

en: US Minor Outlying Islands
cs_CZ: Menší odlehlé ostrovy Spojených států amerických

en: Ukraine
cs_CZ: Ukrajina

en: Uninstall WP Customer Area
cs_CZ: Odinstalovat WP Customer Area

en: United Arab Emirates
cs_CZ: Spojené arabské emiráty

en: United Kingdom
cs_CZ: Spojené království

en: United States
cs_CZ: Spojené státy

en: Unknown
cs_CZ: Neznámý

en: Unknown errors.
cs_CZ: Neznámé chyby.

en: Unpublished
cs_CZ: Nepublikováno

en: Update Content
cs_CZ: Aktualizace obsahu

en: Update any content from front office
cs_CZ: Aktualizovat jakýkoli obsah na webu

en: Update authored content
cs_CZ: Aktualizovat autorský obsah

en: Update owned content
cs_CZ: Aktualizovat vlastněný obsah

en: Update the plugin
cs_CZ: Aktualizovat plugin

en: Upload File
cs_CZ: Nahrát soubor

en: Upload Logo
cs_CZ: Nahrát logo

en: Uploaded on %s
cs_CZ: Nahráno dne %s

en: Use skin
cs_CZ: Povolit skin

en: User
cs_CZ: Uživatel

en: User %1$s
cs_CZ: Uživatel %1$s

en: User Profile
cs_CZ: Uživatelský profil

en: User profiles can now store a home and a billing address. This is an essential information when managing your customers and will help building more CRM features into the plugin later on.
cs_CZ: V uživatelském profilu lze nyní ukládat domovskou a fakturační adresu. To je nezbytný údaj při správě vašich zákazníků či klientů a pomůže při pozdějším implementování dalších CRM funkcí do pluginu.

en: Username
cs_CZ: Uživatelské jméno

en: Uzbekistan
cs_CZ: Uzbekistán

en: VAT Number
cs_CZ: Číslo plátce DPH

en: Version: %s
cs_CZ: Verze: %s

en: View
cs_CZ: Zobrazit

en: View account details
cs_CZ: Zobrazit detaily účtu

en: View all
cs_CZ: Zobrazit všechny

en: View any private file
cs_CZ: Zobrazit jakýkoli privátní soubor

en: View any private page
cs_CZ: Zobrazit jakoukoli privátní stránku

en: View private files
cs_CZ: Zobrazit privátní soubory

en: View private pages
cs_CZ: Zobrazit privátní stránky

en: Virgin Islands (British)
cs_CZ: Britské Panenské ostrovy

en: Virgin Islands (USA)
cs_CZ: Americké Panenské ostrovy

en: Visible by
cs_CZ: Viditelné pro

en: WP Customer Area - Logs
cs_CZ: WP Customer Area - Záznamy protokolu

en: WP Customer Area - Plugin status
cs_CZ: WP Customer Area - Stav pluginu

en: WP Customer Area 6.0 is a major release which sees a lot of changes not only inside the plugin but also on the website.
cs_CZ: WP Customer Area 6.0 je novou hlavní verzí, u které proběhlo mnoho změn nejen uvnitř pluginu, ale i na webu.

en: WP Customer Area 6.1 focuses mainly on making administrator's life easier, introducing event logging and a better administration panel.
cs_CZ: WP Customer Area 6.1 se zaměřuje především na zjednodušení práce administrátora, zavádí protokolování událostí a lepší panel administrace.

en: WP Customer Area 6.2 has been aimed at improving the attachments to private files and everything around that.
cs_CZ: WP Customer Area 6.2 se zaměřil na zdokonalení příloh k privátním souborům a všeho kolem toho.

en: WP Customer Area 6.3 has been aimed at improving customer relationship management and improving existing add-ons.
cs_CZ: WP Customer Area 6.3 se zaměřil na zlepšení řízení vztahů se zákazníky a zlepšení stávajících doplňků.

en: WP Customer Area Menu
cs_CZ: Menu klientské sekce

en: WP Customer Area Settings
cs_CZ: Nastavení pluginu WP Customer Area

en: WP Customer Area is a modular all-in-one solution to manage private content with WordPress.
cs_CZ: WP Customer Area je modulární a multifunkční řešení pro správu privátního obsahu ve WordPressu.

en: WP Customer Area pages
cs_CZ: Stránky klientské sekce

en: WPCA - File Archives
cs_CZ: WPCA - Archiv souborů

en: WPCA - File Authors
cs_CZ: WPCA - Autoři souborů

en: WPCA - File Categories
cs_CZ: WPCA - Rubriky souborů

en: WPCA - Page Archives
cs_CZ: WPCA - Archiv stránek

en: WPCA - Page Authors
cs_CZ: WPCA - Autoři stránek

en: WPCA - Page Categories
cs_CZ: WPCA - Rubriky stránek

en: WPCA - Recent Files
cs_CZ: WPCA - Nejnovější soubory

en: WPCA - Recent Pages
cs_CZ: WPCA - Nejnovější stránky

en: Wallis and Futuna Islands
cs_CZ: Wallis a Futuna

en: We are introducing a new add-on to publish invoices for your customers. No more attaching files, there is a proper content type for invoices and we will soon add a lot around that (PDF generation, online payment, etc.).
cs_CZ: Zavádíme nový doplněk na publikování faktur pro vaše zákazníky. Již žádné připojování souborů, pro faktury je teď k dispozici patřičný typ obsahu a brzy přidáme další věci kolem toho (generování PDF, on-line platba, atd.).

en: We are introducing a new add-on which improves the file attachments: upload multiple attachments on the same private file, change the attachment caption and automatically add file type icons in front of the download links.
cs_CZ: Zavádíme nový doplněk, který rozšiřuje možnosti souborových příloh: nahrání více příloh k jednomu privátnímu souboru, změna titulku u přílohy a automatické přidávání ikony typu souboru na začátek odkazu ke stažení.

en: We are introducing a new add-on which will allow protecting any kind of external post types. Posts created from third party plugins can be made private and assigned just like private pages or files.
cs_CZ: Zavádíme nový doplněk, který umožňuje ochránit i jakékoli jiné typy obsahu. Příspěvky vytvořené pomocí pluginů třetích stran, lze nyní nastavit jako privátní a přiřazovat je stejně jako privátní stránky či soubory.

en: We can try to protect it with a <code>.htaccess</code> file with the button below, but <strong>this only works for Apache servers</strong> (will do nothing if you are running nginx or IIS)
cs_CZ: Tlačítkem níže se můžeme pokusit ho ochránit pomocí <code>.htaccess</code> souboru, ale to funguje <strong>pouze pro server Apache</strong> (pokud používáte nginx nebo IIS, nic se neprovede)

en: We have implemented a new setup assistant that will make it even easier to install the plugin. Updates will be smoother too.
cs_CZ: Zavedli jsme nového průvodce prvotní instalací, díky kterému je nainstalování pluginu ještě snazší. Aktualizace budou také hladší.

en: Welcome to WP Customer Area %s
cs_CZ: Vítejte v pluginu WP Customer Area %s

en: Western Sahara
cs_CZ: Západní Sahara

en: Western Samoa
cs_CZ: Západní Samoa

en: What's new
cs_CZ: Novinky

en: When dealing with private content and secure areas, keeping track of events is crucial. We have added a module to track what is happening within your private area.
cs_CZ: Při práci s privátním obsahem a zabezpečenou zónou hraje klíčovou roli sledování jednotlivých událostí. Přidali jsme proto modul, který sleduje dění uvnitř vaší klientské sekce.

en: While this time we do not have other big news than the new invoicing add-on, there have been lots of additions and fixes to the base plugin and the existing add-ons: 15 new features and 19 issues have been implemented/fixed.
cs_CZ: Přestože tentokrát nemáme jinou velkou novinku než je doplněk na fakturace, i tak přibylo mnoho vylepšení a oprav u základního pluginu a stávajících doplňků: 15 nových funkcí a 19 problémů bylo implementováno či opraveno.

en: WordPress content folder
cs_CZ: Content adresář WordPressu

en: Y/m/d
cs_CZ: j.n.Y

en: Y/m/d - H:i:s
cs_CZ: j.n.Y G:i:s

en: Y/m/d g:i:s A
cs_CZ: j.n.Y @ G:i:s

en: Yemen
cs_CZ: Jemen

en: You
cs_CZ: Vás (osobně)

en: You are not allowed to attach files to this kind of content
cs_CZ: Nemáte dostatečné oprávnění pro přiložení souborů k tomuto typu obsahu

en: You are not allowed to attach more than %d file | You are not allowed to attach more than %d files
cs_CZ[0]: Nemáte dostatečné oprávnění pro přiložení více než %d souboru
cs_CZ[1]: Nemáte dostatečné oprávnění pro přiložení více než %d souborů
cs_CZ[2]: Nemáte dostatečné oprávnění pro přiložení více než %d souborů
cs_CZ[3]: Nemáte dostatečné oprávnění pro přiložení více než %d souborů

en: You are not allowed to create this type of content.
cs_CZ: Nemáte dostatečné oprávnění pro vytváření tohoto typu obsahu.

en: You are not allowed to delete logs.
cs_CZ: Nemáte dostatečné oprávnění pro mazání záznamů z protokolu.

en: You are not allowed to delete this item.
cs_CZ: Nemáte dostatečné oprávnění pro smazání této položky.

en: You are not allowed to delete this post
cs_CZ: Nemáte dostatečné oprávnění pro smazání tohoto příspěvku.

en: You are not allowed to do that
cs_CZ: K tomuto nemáte dostatečné oprávnění

en: You are not allowed to move this item to trash.
cs_CZ: Nemáte dostatečné oprávnění pro přesunutí této položky do koše.

en: You are not allowed to remove attached files
cs_CZ: Nemáte dostatečné oprávnění pro odstranění přiložených souborů

en: You are not allowed to restore this item.
cs_CZ: Nemáte dostatečné oprávnění pro obnovení této položky z koše.

en: You are not allowed to update attached files
cs_CZ: Nemáte dostatečné oprávnění pro aktualizaci přiložených souborů

en: You are not allowed to view this page
cs_CZ: Nemáte oprávnění pro zobrazení této stránky

en: You are not authorized to access this file
cs_CZ: Nemáte oprávnění na přístup k tomuto souboru.

en: You are not authorized to view this page
cs_CZ: Nemáte oprávnění pro zobrazení této stránky

en: You can also manually edit that menu in the <a href="%1$s">Appearance &raquo; Menus</a> page.
cs_CZ: Toto menu můžete také upravit ručně na stránce <a href="%1$s">Vzhled &raquo; Menu</a>.

en: You can disable this if you have your own theme template file for single posts. The theme file to look for or create should be called: %s.
cs_CZ: Tuto volbu můžete vypnout pokud používáte svoji vlastní šablonu pro jednotlivé příspěvky. Soubor šablony k vyhledání nebo vytvoření by se měl jmenovat: %s.

en: You can export all the settings to a JSON file. You can then use that file to restore your settings using the import settings field below.
cs_CZ: Zde můžete vyexportovat veškerá nastavení do JSON souboru. Tento soubor pak můžete použít pro obnovu svých nastavení pomocí níže uvedené sekce pro import nastavení.

en: You can import all the settings you had previously exported from a JSON file.
cs_CZ: Zde můžete naimportovat veškerá dříve exportovaná nastavení z JSON souboru.

en: You can make your own skin, please refer to <a href="%1$s">our documentation about skins</a>.
cs_CZ: Pro vytvoření vlastního skinu si prosím přečtěte naši <a href="%1$s">dokumentaci o skinech</a>.

en: You can review which menus are currently created on the <a href="%1$s">menus page</a>.
cs_CZ: Přehled aktuálně vytvořených menu najdete na <a href="%1$s">stránce pro správu menu</a>.

en: You can review which pages are currently created on the <a href="%1$s">pages settings page</a>.
cs_CZ: Přehled aktuálně vytvořených stránek najdete v <a href="%1$s">nastavení stránek webu</a>.

en: You can uncheck this if your theme includes support for WP Customer Area.
cs_CZ: Tuto volbu můžete zrušit, pokud vaše šablona podporuje plugin WP Customer Area.

en: You cannot attach files with the same name
cs_CZ: Nemůžete přiložit soubory se stejným názvem

en: You currently have no files.
cs_CZ: Momentálně nemáte žádné soubory.

en: You currently have no pages.
cs_CZ: Momentálně nemáte žádné stránky.

en: You have not yet configured the plugin permissions.
cs_CZ: Dosud jste nenastavili oprávnění pluginu.

en: You must specify a post to delete
cs_CZ: Musíte určit příspěvek, který chcete smazat

en: You must specify a post to edit
cs_CZ: Musíte určit příspěvek, který chcete upravit

en: You must specify the address
cs_CZ: Musíte zadat adresu

en: You must specify the owner
cs_CZ: Musíte zadat vlastníka

en: You must supply a post ID to delete
cs_CZ: Musíte zadat ID příspěvku ke smazání

en: Your name
cs_CZ: Vaše jméno

en: Your private area
cs_CZ: Vaše privátní sekce

en: Your profile has been updated
cs_CZ: Váš profil byl úspěšně aktualizován

en: Your username cannot be changed.
cs_CZ: Vaše uživatelské jméno nelze změnit.

en: Yourself
cs_CZ: Sebe

en: Zambia
cs_CZ: Zambie

en: Zip/Postal code
cs_CZ: PSČ

en: and
cs_CZ: a

[ctx: cuar_payment]
en: Add New
cs_CZ: Vytvořit stránku

[ctx: cuar_payment]
en: Add New Payment
cs_CZ: Přidat platbu

[ctx: cuar_payment]
en: Edit Payment
cs_CZ: Edidovat platbu

[ctx: cuar_payment]
en: New Payment
cs_CZ: Nová platba

[ctx: cuar_payment]
en: Payment
cs_CZ: Platba

[ctx: cuar_payment]
en: Payments
cs_CZ: Platby

[ctx: cuar_payment]
en: Search Payments
cs_CZ: Hledat platby

[ctx: cuar_payment]
en: View Payment
cs_CZ: Prohlédnout platbu

[ctx: cuar_private_file]
en: Add New
cs_CZ: Vytvořit soubor

[ctx: cuar_private_file]
en: Add New Private File
cs_CZ: Vytvořit nový privátní soubor

[ctx: cuar_private_file]
en: Edit Private File
cs_CZ: Upravit privátní soubor

[ctx: cuar_private_file]
en: File
cs_CZ: Soubor

[ctx: cuar_private_file]
en: Files
cs_CZ: Soubory

[ctx: cuar_private_file]
en: New Private File
cs_CZ: Vytvořit privátní soubor

[ctx: cuar_private_file]
en: No private files found
cs_CZ: Nebyly nalezeny žádné privátní soubory

[ctx: cuar_private_file]
en: No private files found in Trash
cs_CZ: V koši nebyly nalezeny žádné privátní soubory

[ctx: cuar_private_file]
en: Parent Private File:
cs_CZ: Nadřazený privátní soubor:

[ctx: cuar_private_file]
en: Private File
cs_CZ: Privátní soubor

[ctx: cuar_private_file]
en: Private Files
cs_CZ: Privátní soubory

[ctx: cuar_private_file]
en: Search Private Files
cs_CZ: Hledat privátní soubory

[ctx: cuar_private_file]
en: View Private File
cs_CZ: Zobrazit privátní soubor

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Add New File Category
cs_CZ: Vytvořit novou rubriku souborů

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Add or remove file categories
cs_CZ: Přidat nebo odebrat rubriky souboru

[ctx: cuar_private_file_category]
en: All File Categories
cs_CZ: Všechny rubriky souborů

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Choose from the most used file categories
cs_CZ: Vyberte si z nejpoužívanějších rubrik souborů

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Edit File Category
cs_CZ: Upravit rubriku souborů

[ctx: cuar_private_file_category]
en: File Categories
cs_CZ: Rubriky souborů

[ctx: cuar_private_file_category]
en: File Category
cs_CZ: Rubrika souborů

[ctx: cuar_private_file_category]
en: New File Category
cs_CZ: Název nové rubriky souborů

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Parent File Category
cs_CZ: Nadřazená rubrika souborů

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Parent File Category:
cs_CZ: Nadřazená rubrika souborů:

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Popular File Categories
cs_CZ: Oblíbené rubriky souborů

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Search File Categories
cs_CZ: Hledat rubriky souborů

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Separate file categories with commas
cs_CZ: Více rubrik souboru oddělte čárkami.

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Update File Category
cs_CZ: Aktualizovat rubriku souborů

[ctx: cuar_private_page]
en: Add New
cs_CZ: Vytvořit stránku

[ctx: cuar_private_page]
en: Add New Private Page
cs_CZ: Vytvořit novou privátní stránku

[ctx: cuar_private_page]
en: Edit Private Page
cs_CZ: Upravit privátní stránku

[ctx: cuar_private_page]
en: New Private Page
cs_CZ: Vytvořit privátní stránku

[ctx: cuar_private_page]
en: No private pages found
cs_CZ: Nebyly nalezeny žádné privátní stránky

[ctx: cuar_private_page]
en: No private pages found in Trash
cs_CZ: V koši nebyly nalezeny žádné privátní stránky

[ctx: cuar_private_page]
en: Page
cs_CZ: Stránka

[ctx: cuar_private_page]
en: Pages
cs_CZ: Stránky

[ctx: cuar_private_page]
en: Parent Private Page:
cs_CZ: Nadřazená privátní stránka:

[ctx: cuar_private_page]
en: Private Page
cs_CZ: Privátní stránka

[ctx: cuar_private_page]
en: Private Pages
cs_CZ: Privátní stránky

[ctx: cuar_private_page]
en: Search Private Pages
cs_CZ: Hledat privátní stránky

[ctx: cuar_private_page]
en: View Private Page
cs_CZ: Zobrazit privátní stránku

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Add New Page Category
cs_CZ: Vytvořit novou rubriku stránek

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Add or remove page categories
cs_CZ: Přidat nebo odebrat rubriky stránky

[ctx: cuar_private_page_category]
en: All Page Categories
cs_CZ: Všechny rubriky stránek

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Choose from the most used page categories
cs_CZ: Vyberte si z nejpoužívanějších rubrik stránek

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Edit Page Category
cs_CZ: Upravit rubriku stránek

[ctx: cuar_private_page_category]
en: New Page Category
cs_CZ: Název nové rubriky stránek

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Page Categories
cs_CZ: Rubriky stránek

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Page Category
cs_CZ: Rubrika stránek

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Parent Page Category
cs_CZ: Nadřazená rubrika stránek

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Parent Page Category:
cs_CZ: Nadřazená rubrika stránek:

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Popular Page Categories
cs_CZ: Oblíbené rubriky stránek

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Search Page Categories
cs_CZ: Hledat rubriky stránek

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Separate page categories with commas
cs_CZ: Více rubrik stránky oddělte čárkami.

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Update Page Category
cs_CZ: Aktualizovat rubriku stránek

en: customer-area
cs_CZ: klientska-sekce

en: htaccess file could not be copied. Please do it manually using FTP or SSH.
cs_CZ: Soubor htaccess se nepodařilo zkopírovat. Akci prosím proveďte ručně pomocí FTP nebo SSH.

en: in
cs_CZ: v poli

en: must be an integer
cs_CZ: musí být celé číslo

en: must be greater than %s
cs_CZ: musí být větší než %s

en: must be lower than %s
cs_CZ: musí být menší než %s

[ctx: pagination_parameter_name (should not be "page")]
en: page-num
cs_CZ: strana

en: unknown
cs_CZ: neznámá

en: version %s
cs_CZ: verze %s

en: we have added shortcodes to display the navigation menu, list protected content, etc. You will now be able to easily build custom pages with a list of the content you want to pull for the connected user.
cs_CZ: Přidali jsme zkrácené zápisy (shortcodes) pro zobrazení navigačního menu, výpis chráněného obsahu a další. Nyní si budete moci snadno vytvářet své vlastní stránky s výpisem požadovaného obsahu pro daného uživatele.

en: you cannot select multiple terms.
cs_CZ: nemůžete vybrat více položek taxonomie.
