WP Customer Area - en to fa_IR translation catalogue (394 entries)

en: %s ago
fa_IR: %s قبل

en: Abandoned
fa_IR: بدون‌استفاده

en: About
fa_IR: درباره

en: Account - Details
fa_IR: حساب‌کاربری - جزییات

en: Account - Edit
fa_IR: حساب‌کاربری - ویرایش

en: Account - Home
fa_IR: حساب‌کاربری - خانه

en: Account details
fa_IR: جزییات حساب‌کاربری

en: Add new
fa_IR: افزودن مورد

en: Add-ons
fa_IR: افزونه

en: Address
fa_IR: نشانی

en: Afghanistan
fa_IR: افغانستان

en: Albania
fa_IR: آلبانی

en: Algeria
fa_IR: الجزایر

en: All
fa_IR: همه

en: All %s
fa_IR: همه‌ی %s

en: Amazon
fa_IR: آمازون

en: Amazon Payments
fa_IR: درگاه پرداخت آمازون

en: American Samoa
fa_IR: ساموآی آمریکا

en: Amount
fa_IR: مقدار

en: And more!
fa_IR: ادامه ...

en: Andorra
fa_IR: آندورا

en: Angola
fa_IR: آنگولا

en: Anguilla
fa_IR: آنگوییلا

en: Antarctica
fa_IR: جنوبگان

en: Antigua and Barbuda
fa_IR: آنتیگوا و باربودا

en: Archives
fa_IR: بایگانی‌ها

en: Argentina
fa_IR: آرژنتینا

en: Armenia
fa_IR: ارمنستان

en: Aruba
fa_IR: آروبا

en: Ascending
fa_IR: بالارونده

en: Australia
fa_IR: استرالیا

en: Austria
fa_IR: اتریش

en: Author
fa_IR: نویسنده

en: Azerbaijan
fa_IR: آذربایجان

en: Bahamas
fa_IR: باهاما

en: Bahrain
fa_IR: بحرین

en: Bangladesh
fa_IR: بنگلادش

en: Barbados
fa_IR: باربادوس

en: Belarus
fa_IR: بلاروس

en: Belgium
fa_IR: بلژیک

en: Belize
fa_IR: بلیز

en: Benin
fa_IR: بنین

en: Bermuda
fa_IR: برمودا

en: Bhutan
fa_IR: بوتان

en: Bolivia
fa_IR: بولیوی

en: Bonaire, Saint Eustatius and Saba
fa_IR: بونیر، سینت یوستیشس و صبا

en: Bosnia and Herzegovina
fa_IR: بوسنی و هرزگوین

en: Botswana
fa_IR: بوتسوانا

en: Bouvet Island
fa_IR: جزیره بووت

en: Brazil
fa_IR: برزیل

en: Brazilian Real (R&#36;)
fa_IR: رئال برزیل (&#36;)

en: British Indian Ocean Territory
fa_IR: قلمرو اقیانوس هند بریتانیا

en: Bulgaria
fa_IR: بلغارستان

en: Burkina Faso
fa_IR: بورکینافاسو

en: Burundi
fa_IR: بروندی

en: Cambodia
fa_IR: کامبوج

en: Cameroon
fa_IR: کامرون

en: Canada
fa_IR: کانادا

en: Cancel
fa_IR: انصراف

en: Capabilities
fa_IR: توانایی‌ها

en: Cape Verde
fa_IR: کیپ‌ورد

en: Categories
fa_IR: دسته‌ها

en: Category:
fa_IR: دسته

en: Cayman Islands
fa_IR: جزایر کیمن

en: Central African Republic
fa_IR: جمهوری آفریقای مرکزی

en: Ceuta
fa_IR: سئوتا

en: Chad
fa_IR: چاد

en: Change log
fa_IR: گزارش تغییرات

en: Checkout
fa_IR: پرداخت

en: Chile
fa_IR: شیلی

en: China
fa_IR: چین

en: Christmas Island
fa_IR: جزیره کریسمس

en: City
fa_IR: شهر

en: Clear
fa_IR: پاکسازی

en: Colombia
fa_IR: کلمبیا

en: Comoros
fa_IR: کومور

en: Complete
fa_IR: کامل

en: Continue
fa_IR: ادامه

en: Cook Islands
fa_IR: جزایر کوک

en: Costa Rica
fa_IR: کاستاریکا

en: Country
fa_IR: کشور

en: Created by
fa_IR: ایجاد شده توسط

en: Cuba
fa_IR: کوبا

en: Currency
fa_IR: واحد پولی

en: Current
fa_IR: جاری

en: Cyprus
fa_IR: قبرس

en: Czech Koruna
fa_IR: کورونای چک

en: Czech Republic
fa_IR: جمهوری چک

en: Danish Krone
fa_IR: کرون دانمارک

en: Dashboard
fa_IR: میزکار

en: Date
fa_IR: تاریخ

[ctx: Date picker text]
en: Clear
fa_IR: پاکسازی

[ctx: Date picker text]
en: Today
fa_IR: امروز

en: Delete
fa_IR: حذف

en: Denmark
fa_IR: دانمارک

en: Descending
fa_IR: پایین‌رونده

en: Djibouti
fa_IR: جیبوتی

en: Documentation
fa_IR: مستندات

en: Dominica
fa_IR: دومینیکا

en: Dominican Republic
fa_IR: جمهوری دومینیکن

en: Done
fa_IR: تایید

en: Download
fa_IR: بارگیری

en: Draft
fa_IR: پیش‌نویس

en: Ecuador
fa_IR: اکوادور

en: Edit
fa_IR: ویرایش

en: Edit account
fa_IR: ویرایش حساب‌کاربری

en: Edit account details
fa_IR: ویرایش جزییات حساب‌کاربری

en: Egypt
fa_IR: مصر

en: El Salvador
fa_IR: السالوادور

en: Email
fa_IR: ایمیل

en: Email Address
fa_IR: آدرس ایمیل

en: Empty Trash
fa_IR: خالی کردن زباله‌دان

en: Equatorial Guinea
fa_IR: گینه استوایی

en: Eritrea
fa_IR: اریتره

en: Estonia
fa_IR: استونی

en: Ethiopia
fa_IR: اتیوپی

en: Failed
fa_IR: ناموفق

en: Falkland Islands
fa_IR: جزایر فالکلند

en: Faroe Islands
fa_IR: جزایر فارو

en: Fiji
fa_IR: فیجی

en: File
fa_IR: پوشه

en: Files
fa_IR: پرونده‌ها

en: Finland
fa_IR: فنلاند

en: First name
fa_IR: نام

en: France
fa_IR: فرانسه

en: French Guiana
fa_IR: گویان فرانسه

en: French Polynesia
fa_IR: پلینزی فرانسه

en: French Southern Territories
fa_IR: سرزمین های جنوبی فرانسه

en: GB
fa_IR: گیگابایت

en: Gabon
fa_IR: گابون

en: Gambia
fa_IR: گامبیا

en: Gateway
fa_IR: درگاه پرداخت

en: General
fa_IR: عمومی

en: General Settings
fa_IR: تنظیمات عمومی

en: General settings
fa_IR: تنظیمات اصلی

en: Georgia
fa_IR: گرجستان

en: Germany
fa_IR: آلمان

en: Ghana
fa_IR: غنا

en: Gibraltar
fa_IR: جبل‌الطارق

en: Greece
fa_IR: یونان

en: Greenland
fa_IR: گرینلند

en: Grenada
fa_IR: گرانادا

en: Guadeloupe
fa_IR: گوادالوپ

en: Guam
fa_IR: گوام

en: Guatemala
fa_IR: گواتمالا

en: Guernsey
fa_IR: گرنزی

en: Guinea
fa_IR: گینه

en: Guinea-Bissau
fa_IR: گینه بیسائو

en: Guyana
fa_IR: گویانا

en: Haiti
fa_IR: هائیتی

en: Header
fa_IR: عنوان جدول

en: Hide
fa_IR: پنهان‌سازی

en: Home
fa_IR: خانه

en: Honduras
fa_IR: هندوراس

en: Hong Kong
fa_IR: هنگ‌کنگ

en: Hong Kong Dollar (&#36;)
fa_IR: دلار هنگ کنگ (&#36;)

en: Hungarian Forint
fa_IR: هانگاریان فورینت

en: Hungary
fa_IR: مجارستان

en: ID
fa_IR: شماره

en: Iceland
fa_IR: ایسلند

en: India
fa_IR: هند

en: Indian Rupee (&#8377;)
fa_IR: روپیه هند (&#8377;)

en: Indonesia
fa_IR: اندونزی

en: Iran
fa_IR: ایران

en: Iranian Rial (&#65020;)
fa_IR: ریال ایران (&#65020;)

en: Iraq
fa_IR: عراق

en: Isle of Man
fa_IR: جزیره من

en: Israel
fa_IR: اسرائيل

en: Israeli Shekel (&#8362;)
fa_IR: شکل اسرائیل (&#8362;)

en: Italy
fa_IR: ایتالیا

en: Jamaica
fa_IR: جاماییکا

en: Japan
fa_IR: ژاپن

en: Japanese Yen (&yen;)
fa_IR: ین ژاپن (&yen;)

en: Jersey
fa_IR: جرسی

en: Jordan
fa_IR: اردن

en: Kazakhstan
fa_IR: قزاقستان

en: Kenya
fa_IR: کنیا

en: Kiribati
fa_IR: کیریباتی

en: Kuwait
fa_IR: کویت

en: Kyrgyzstan
fa_IR: قرقیزستان

en: La Rioja
fa_IR: لاریوجا

en: Last Modified
fa_IR: آخرین دست‌کاری

en: Last name
fa_IR: نام خانوادگی

en: Latvia
fa_IR: لتونی

en: Learn more
fa_IR: بیشتر بیاموزید

en: Lebanon
fa_IR: لبنان

en: Lesotho
fa_IR: لسوتو

en: Liberia
fa_IR: لیبریا

en: Liechtenstein
fa_IR: لیختن اشتاین

en: Link to %s
fa_IR: پیوند به %s

en: Lithuania
fa_IR: لیتوانی

en: Login
fa_IR: ورود

en: Logo
fa_IR: لوگو

en: Logout
fa_IR: بیرون‌رفتن

en: Logs
fa_IR: وقایع

en: Luxembourg
fa_IR: لوکزامبورگ

en: MB
fa_IR: مگابایت

en: Macau
fa_IR: ماکایو

en: Macedonia
fa_IR: مقدونیه

en: Madagascar
fa_IR: ماداگاسکار

en: Madrid
fa_IR: مادرید

en: Malawi
fa_IR: مالاوی

en: Malaysia
fa_IR: مالزی

en: Maldives
fa_IR: مالدیو

en: Mali
fa_IR: مالی

en: Malta
fa_IR: مالت

en: Manage %s
fa_IR:  مدیریت %s

en: Marshall Islands
fa_IR: جزایر مارشال

en: Martinique
fa_IR: مارتینیک

en: Mauritania
fa_IR: موریتانی

en: Mauritius
fa_IR: مائوریتی

en: Mayotte
fa_IR: مایوت

en: Menu
fa_IR: فهرست

en: Mexican Peso (&#36;)
fa_IR: پسکو مکزیک (&#36;)

en: Mexico
fa_IR: مکزیک

en: Micronesia
fa_IR: میکرونزی

en: Missed schedule
fa_IR: زمان‌بندی ازدست‌رفته

en: Monaco
fa_IR: موناکو

en: Mongolia
fa_IR: مغولستان

en: Montenegro
fa_IR: مونته نگرو

en: Montserrat
fa_IR: مونتسرات

en: Morocco
fa_IR: مراکش

en: Mozambique
fa_IR: موزامبیک

en: My account
fa_IR: حساب‌کاربری من

en: My files
fa_IR: پرونده‌های من

en: Myanmar
fa_IR: میانمار

en: Name
fa_IR: نام پیوند

en: Namibia
fa_IR: نامیبیا

en: Nauru
fa_IR: نائورو

en: Nepal
fa_IR: نپال

en: Netherlands
fa_IR: هلند

en: Netherlands Antilles
fa_IR: آنتیل هلند

en: New %s
fa_IR: جدید %s

en: New Caledonia
fa_IR: کالدونیای جدید

en: New Zealand
fa_IR: نیوزلند

en: New Zealand Dollar (&#36;)
fa_IR: دلار نیوزلند (&#36;)

en: Nicaragua
fa_IR: نیکاراگوئه

en: Nickname
fa_IR: لقب

en: Niger
fa_IR: نیجر

en: Nigeria
fa_IR: نیجریه

en: Niue
fa_IR: نیواِی

en: No files
fa_IR: پرونده‌ای نیست

en: None
fa_IR: هیچ

en: Norfolk Island
fa_IR: جزیره نورفولک

en: North Korea
fa_IR: کره شمالی

en: Northern Mariana Islands
fa_IR: جزایر ماریانای شمالی

en: Norway
fa_IR: نروژ

en: Norwegian Krone
fa_IR: کرون نروژ

en: Notes
fa_IR: یادداشت‌ها

en: Number
fa_IR: عدد

en: OK
fa_IR: قبول

en: Oman
fa_IR: عمان

en: Order
fa_IR: چیدمان

en: Order:
fa_IR: چیدمان:

en: Page
fa_IR: برگه

en: Page %1$s
fa_IR:  برگه %1$s

en: Pages
fa_IR: برگه‌ها

en: Pakistan
fa_IR: پاکستان

en: Palau
fa_IR: پالائو

en: Panama
fa_IR: پاناما

en: Papua New Guinea
fa_IR: پاپوآ گینه نو

en: Paraguay
fa_IR: پاراگوئه

en: Password
fa_IR: رمزعبور

en: Path
fa_IR: مسیر

en: PayPal
fa_IR: پی‌پال

en: Payment
fa_IR: پرداخت

en: Payments
fa_IR: پرداخت

en: Pending
fa_IR: انتظار

en: Permalinks
fa_IR: پیوندهای یکتا

en: Peru
fa_IR: پرو

en: Poland
fa_IR: لهستان

en: Polish Zloty
fa_IR: زلوتی لهستان

en: Portugal
fa_IR: پرتغال

en: Pounds Sterling (&pound;)
fa_IR: پوند استرلینگ (&pound;)

en: Preview
fa_IR: پیش‌نمایش

en: Profile
fa_IR: پروفایل

en: Published
fa_IR: منتشر شده

en: Puerto Rico
fa_IR: پورتوریکو

en: Qatar
fa_IR: قطر

en: Refunded
fa_IR: مسترد

en: Register
fa_IR: ثبت نام

en: Remove
fa_IR: حذف

en: Reset
fa_IR: بازسازی

en: Restore
fa_IR: بازیافت

en: Romania
fa_IR: رومانی

en: Rwanda
fa_IR: رواندا

en: Saint Helena
fa_IR: سنت هلن

en: Saint Kitts and Nevis
fa_IR: سنت کیتس و نویس

en: Saint Lucia
fa_IR: سنت لوسیا

en: Saint Pierre and Miquelon
fa_IR: سنت پیر و میکلون

en: Saint Vincent and the Grenadines
fa_IR: سنت وینسنت و گرنادین

en: San Marino
fa_IR: سن‌مارینو

en: Saudi Arabia
fa_IR: عربستان سعودی

en: Saving...
fa_IR: در حال ذخیره...

en: Scheduled
fa_IR: زمان‌بندی‌شده

en: Search
fa_IR: جستجو

en: Senegal
fa_IR: سنگال

en: Serbia
fa_IR: صربستان

en: Settings
fa_IR: تنظیمات

en: Seychelles
fa_IR: سیشل

en: Shortcodes
fa_IR: کدهای کوتاه

en: Show
fa_IR: نمایش

en: Sidebar
fa_IR: ستون‌کناری

en: Sierra Leone
fa_IR: سیرا لئون

en: Singapore
fa_IR: سنگاپور

en: Singapore Dollar (&#36;)
fa_IR: دلار سنگاپور (&#36;)

en: Slovenia
fa_IR: اسلوونی

en: Slug
fa_IR: نامک

en: Solomon Islands
fa_IR: جزایر سلیمان

en: Somalia
fa_IR: سومالی

en: South Africa
fa_IR: آفریقای جنوبی

en: South Georgia
fa_IR: گرجستان جنوبی

en: South Korea
fa_IR: کره جنوبی

en: South Sudan
fa_IR: سودان جنوبی

en: Spain
fa_IR: اسپانیا

en: Sri Lanka
fa_IR: سری لانکا

en: Status
fa_IR: وضعیت

en: Submit
fa_IR: ارسال

en: Subscribe
fa_IR: اشتراک

en: Sudan
fa_IR: سودان

en: Support
fa_IR: پشتیبانی

en: Suriname
fa_IR: سورینام

en: Swaziland
fa_IR: سوازیلند

en: Sweden
fa_IR: سوئد

en: Swedish Krona
fa_IR: کورونا سوئد

en: Swiss Franc
fa_IR: فرانک سوییس

en: Switzerland
fa_IR: سوئیس

en: Taiwan
fa_IR: تایوان

en: Tajikistan
fa_IR: تاجیکستان

en: Tanzania
fa_IR: تانزانیا

en: Templates
fa_IR: قالب‌ها

en: Text
fa_IR: متن

en: Thai Baht (&#3647;)
fa_IR: بات تایلند (&#3647;)

en: Thailand
fa_IR: تایلند

en: Thank you
fa_IR: متشکرم

en: Timor-Leste
fa_IR: تیمور شرقی

en: Title
fa_IR: عنوان

en: Title:
fa_IR: عنوان :

en: Togo
fa_IR: توگو

en: Tokelau
fa_IR: توکلائو

en: Tonga
fa_IR: تونگا

en: Trash
fa_IR: انتقال به زباله‌دان

en: Trinidad and Tobago
fa_IR: ترینیداد و توباگو

en: Tunisia
fa_IR: تونس

en: Turkey
fa_IR: ترکیه

en: Turkish Lira (&#8378;)
fa_IR: لیر ترکیه (&#8378;)

en: Turkmenistan
fa_IR: ترکمنستان

en: Turks and Caicos Islands
fa_IR: جزایر تورکس و کایکوس

en: Tuvalu
fa_IR: تووالو

en: Type
fa_IR: نوع

en: US Minor Outlying Islands
fa_IR: جزایر کوچک حاشیه آمریکا

en: Uganda
fa_IR: اوگاندا

en: Ukraine
fa_IR: اوکراین

en: United Arab Emirates
fa_IR: امارات متحده عربی

en: Unpublished
fa_IR: منتشرنشده

en: Upload File
fa_IR: آپلود فایل

en: Upload Logo
fa_IR: بارگذاری لوگو

en: Uruguay
fa_IR: اروگوئه

en: User
fa_IR: نام کاربری

en: Username
fa_IR: نام کاربری

en: Uzbekistan
fa_IR: ازبکستان

en: Vanuatu
fa_IR: وانواتو

en: Venezuela
fa_IR: ونزوئلا

en: Version: %s
fa_IR: ورژن: %s

en: Vietnam
fa_IR: ویتنام

en: View
fa_IR: نمایش

en: View account details
fa_IR: نمایش جزییات حساب‌کاربری

en: View all
fa_IR: مشاهده همه

en: Western Sahara
fa_IR: صحرای غربی

en: Western Samoa
fa_IR: ساموآی غربی

en: Yemen
fa_IR: یمن

en: You are not allowed to delete this item.
fa_IR: شما اجازه‌ی پاک کردن این مورد را ندارید.

en: Your name
fa_IR: نام شما

en: Your profile has been updated
fa_IR: حساب‌کاربری شما بروز شد

en: Zambia
fa_IR: زامبیا

en: Zimbabwe
fa_IR: زیمبابوه

en: and
fa_IR: و

[ctx: cuar_payment]
en: Add New
fa_IR: افزودن جدید

[ctx: cuar_payment]
en: Add New Payment
fa_IR: ایجاد پرداخت جدید

[ctx: cuar_payment]
en: Edit Payment
fa_IR: ویرایش پرداخت

[ctx: cuar_payment]
en: New Payment
fa_IR: پرداخت جدید

[ctx: cuar_payment]
en: Payment
fa_IR: پرداخت

[ctx: cuar_payment]
en: Payments
fa_IR: پرداخت

[ctx: cuar_payment]
en: Search Payments
fa_IR: جستجوی پرداخت‌ها

[ctx: cuar_payment]
en: View Payment
fa_IR: مشاهده پرداخت

[ctx: cuar_private_file]
en: Add New
fa_IR: افزودن پوسته‌ تازه

[ctx: cuar_private_file]
en: File
fa_IR: پوشه

[ctx: cuar_private_file]
en: Files
fa_IR: فایل‌ها

[ctx: cuar_private_page]
en: Add New
fa_IR: افزودن پوسته‌ تازه

[ctx: cuar_private_page]
en: Page
fa_IR: برگه

[ctx: cuar_private_page]
en: Pages
fa_IR: برگه ها

en: in
fa_IR: در

en: payments
fa_IR: درگاه پرداخت

en: version %s
fa_IR:  نگارش %s
