WP Customer Area - en to ro_RO translation catalogue (288 entries)

en: %s ago
ro_RO: %s înainte

en: (current)
ro_RO: (curent)

en: Abandoned
ro_RO: Abandonat

en: About
ro_RO: Despre

en: Add new
ro_RO: Adaugă

en: Address
ro_RO: Adresă

en: Addresses
ro_RO: Adrese

en: Afghanistan
ro_RO: Afganistan

en: All
ro_RO: Tot

en: All %s
ro_RO: Toate %s

en: American Samoa
ro_RO: Samoa americană

en: Amount
ro_RO: Valoare

en: Andorra
ro_RO: Andora

en: Antigua and Barbuda
ro_RO: Antigua și Barbuda

en: Archives
ro_RO: Arhive

en: Are you sure?
ro_RO: Ești sigur?

en: Ascending
ro_RO: Crescător

en: Author
ro_RO: Autor

en: Azerbaijan
ro_RO: Azerbaidjan

en: Bahamas
ro_RO: Insulele Bahamas

en: Bangladesh
ro_RO: Bangladeș

en: Belarus
ro_RO: Bielorusia

en: Belgium
ro_RO: Belgia

en: Bhutan
ro_RO: Butan

en: Bosnia and Herzegovina
ro_RO: Bosnia și Herțegovina

en: Botswana
ro_RO: Botsuana

en: Bouvet Island
ro_RO: Insula Bouvet

en: Brazil
ro_RO: Brazilia

en: British Indian Ocean Territory
ro_RO: Teritoriul Oceanului Indian Britanic

en: Cambodia
ro_RO: Cambodgia

en: Cameroon
ro_RO: Camerun

en: Cancel
ro_RO: Anulează

en: Capabilities
ro_RO: Permisiuni

en: Cape Verde
ro_RO: Capul Verde

en: Categories
ro_RO: Categorii

en: Category:
ro_RO: Categorie:

en: Cayman Islands
ro_RO: Insulele Cayman

en: Central African Republic
ro_RO: Republica Centrală Africană

en: Chad
ro_RO: Ciad

en: Checkout
ro_RO: Plătește

en: Chile
ro_RO: Cile

en: China
ro_RO: Chile

en: Christmas Island
ro_RO: Insulele Christmas

en: City
ro_RO: Oraș

en: Clear
ro_RO: Anulează

en: Colombia
ro_RO: Columbia

en: Comoros
ro_RO: Insulele Comore

en: Company
ro_RO: Companie

en: Complete
ro_RO: Finalizează

en: Continue
ro_RO: Continuă

en: Cook Islands
ro_RO: Insulele Cook

en: Cote d'Ivoire
ro_RO: Coasta de Fildeș

en: Country
ro_RO: Țară

en: Created By
ro_RO: Creat De

en: Currency
ro_RO: Monedă

en: Current
ro_RO: Curent

en: Cyprus
ro_RO: Cipru

en: Czech Koruna
ro_RO: Coroană cehă

en: Czech Republic
ro_RO: Cehia

en: Danish Krone
ro_RO: Coroană daneză

en: Dashboard
ro_RO: Ecranul de start

en: Date
ro_RO: Data

[ctx: Date picker text]
en: Clear
ro_RO: Anulează

[ctx: Date picker text]
en: Today
ro_RO: Azi

en: Delete
ro_RO: Șterge

en: Delete Content
ro_RO: Șterge conținutul.

en: Denmark
ro_RO: Danemarca

en: Descending
ro_RO: Descrescătoar

en: Discover
ro_RO: Descopera

en: Display name
ro_RO: Arată nume

en: Documentation
ro_RO: Documentație

en: Dominican Republic
ro_RO: Republica Dominicană

en: Done
ro_RO: Terminat

en: Download
ro_RO: Descărcare

en: Draft
ro_RO: Ciornă

en: Edit
ro_RO: Editează

en: Edit account
ro_RO: Editează contul

en: Egypt
ro_RO: Egipt

en: Email Address
ro_RO: Adresa de Email

en: Empty Trash
ro_RO: Golește gunoiul

en: Equatorial Guinea
ro_RO: Guinea Equatorială

en: Eritrea
ro_RO: Eritreea

en: Ethiopia
ro_RO: Etiopia

en: Export settings
ro_RO: Setările de export

en: Failed
ro_RO: Picat

en: Falkland Islands
ro_RO: Insulele Falkland

en: Faroe Islands
ro_RO: Insulele Feroe

en: File
ro_RO: Fișier

en: Files
ro_RO: Fișiere

en: Files created by %1$s
ro_RO: Fișiere create de %1$s

en: Files published in %1$s
ro_RO: Fișiere publicate în %1$s

en: Files published in %2$s %1$s
ro_RO: Fișiere publicate în %2$s %1$s

en: Files under %1$s
ro_RO: Fișiere sub %1$s

en: Finland
ro_RO: Finlanda

en: First name
ro_RO: Prenume

en: France
ro_RO: Franța

en: French Guiana
ro_RO: Guiana franceză

en: French Polynesia
ro_RO: Polinezia Franceză

en: French Southern Territories
ro_RO: Teritoriile Franceze Sudice

en: GB
ro_RO: GO

en: Gambia
ro_RO: Zambia

en: General Settings
ro_RO: Setări generale

en: General settings
ro_RO: Parametri generali

en: Germany
ro_RO: Germania

en: Greece
ro_RO: Grecia

en: Greenland
ro_RO: Groenlanda

en: Guinea
ro_RO: Guineea

en: Guinea-Bissau
ro_RO: Guineea-Bissau

en: Guyana
ro_RO: Guiana

en: Header
ro_RO: Antet

en: Heard and McDonald Islands
ro_RO: Insula Heard și Insulele McDonald

en: Hide
ro_RO: Ascunde

en: Home
ro_RO: Ecranul de start

en: Hungarian Forint
ro_RO: Forint

en: Hungary
ro_RO: Ungaria

en: IP address
ro_RO: adresa IP

en: Iceland
ro_RO: Islanda

en: Ignore warning
ro_RO: Ignoră advertismentul

en: Indonesia
ro_RO: Indonezia

en: Iraq
ro_RO: Irak

en: Ireland
ro_RO: Irlanda

en: Italy
ro_RO: Italia

en: Japan
ro_RO: Japonia

en: Japanese Yen (&yen;)
ro_RO: Yen japonez (&yen;)

en: Jordan
ro_RO: Iordania

en: Kazakhstan
ro_RO: Kazahstan

en: Kenya
ro_RO: Kenia

en: Kyrgyzstan
ro_RO: Kârgâzstan

en: Lao People's Democratic Republic
ro_RO: Republica Populară Democratică Laos

en: Last Modified
ro_RO: Ultima modificare

en: Last name
ro_RO: Nume

en: Latvia
ro_RO: Letonia

en: Lebanon
ro_RO: Liban

en: Lesotho
ro_RO: Lesoto

en: License Keys
ro_RO: Chei Licenţă

en: Lithuania
ro_RO: Lituania

en: Login
ro_RO: Logare

en: Logout
ro_RO: Ieșire

en: Logs
ro_RO: Registre

en: Luxembourg
ro_RO: Luxemburg

en: MB
ro_RO: MO

en: Malaysia
ro_RO: Malaezia

en: Maldives
ro_RO: Maldive

en: Marshall Islands
ro_RO: Insulele Canare

en: Martinique
ro_RO: Martinica

en: Menu
ro_RO: Meniu

en: Messages
ro_RO: Mesaje

en: Mexican Peso (&#36;)
ro_RO: Peso mexican (&#36;)

en: Mexico
ro_RO: Mexic

en: Missed schedule
ro_RO: Programare eșuată

en: Moderation
ro_RO: Moderare

en: Montenegro
ro_RO: Muntenegru

en: Morocco
ro_RO: Maroc

en: Mozambique
ro_RO: Mozambic

en: My account
ro_RO: Contul meu

en: My files
ro_RO: Fișierele mele

en: My pages
ro_RO: Paginile mele

en: Myanmar
ro_RO: Mianmar

en: Name
ro_RO: Denumire

en: New %s
ro_RO: Nou %s

en: New Caledonia
ro_RO: Noua Caledonie

en: New Zealand
ro_RO: Noua Zeelandă

en: Nickname
ro_RO: Porecla

en: No files
ro_RO: Niciun fișier

en: No pages
ro_RO: Nici o pagină

en: None
ro_RO: Nimic

en: Norfolk Island
ro_RO: Insula Norfolk

en: North Korea
ro_RO: Coreea de Nord

en: Northern Mariana Islands
ro_RO: Insulele Mariana de Nord

en: Norway
ro_RO: Norvegia

en: Norwegian Krone
ro_RO: Coroană norvegiană

en: Notes
ro_RO: Notițe

en: Number
ro_RO: Număr

en: Order
ro_RO: Număr de ordine

en: Order By:
ro_RO: Ordonare după:

en: Order:
ro_RO: Ordonare:

en: Owner
ro_RO: Deținător

en: Page
ro_RO: Pagină

en: Page %1$s
ro_RO: Pagina %1$s

en: Pages
ro_RO: Pagini

en: Papua New Guinea
ro_RO: Papua Noua Guinee

en: Password
ro_RO: Parolă

en: Path
ro_RO: Cale

en: Payment
ro_RO: Plată

en: Payments
ro_RO: Plăți

en: Pending
ro_RO: În așteptare

en: Permalinks
ro_RO: Legături permanente

en: Poland
ro_RO: Polonia

en: Portugal
ro_RO: Portugalia

en: Pounds Sterling (&pound;)
ro_RO: Lire sterline (&pound;)

en: Preview
ro_RO: Previzualizare

en: Profile
ro_RO: Profil

en: Published
ro_RO: Publicat

en: Recent Files
ro_RO: Fișiere Recente

en: Recent Pages
ro_RO: Pagini Recente

en: Recreate menu
ro_RO: Recreare meniu

en: Refunded
ro_RO: Rambursat

en: Register
ro_RO: Înregistrare

en: Remove
ro_RO: Șterge

en: Reset
ro_RO: Resetează

en: Reset settings
ro_RO: Resetare setări

en: Restore
ro_RO: Restaurează

en: Romania
ro_RO: România

en: Russian Federation
ro_RO: Rusia

en: Rwanda
ro_RO: Ruanda

en: Saint Helena
ro_RO: Sfînta Elena

en: Saint Kitts and Nevis
ro_RO: Saint Kitts și Nevis

en: Saint Lucia
ro_RO: San Luis

en: Saint Vincent and the Grenadines
ro_RO: Sfântul Vincent și Grenadine

en: Saudi Arabia
ro_RO: Arabia Saudită

en: Saving...
ro_RO: Se salvează...

en: Scheduled
ro_RO: Programat

en: Search
ro_RO: Caută

en: Settings
ro_RO: Setări

en: Shortcodes
ro_RO: Scurtaturi

en: Show
ro_RO: Afișează

en: Sidebar
ro_RO: Bară laterală

en: Slug
ro_RO: Descriptor

en: Solomon Islands
ro_RO: Insulele Ioniene

en: South Africa
ro_RO: Africa de Sud

en: South Georgia
ro_RO: Georgia de Sud

en: South Korea
ro_RO: Coreea de Sud

en: South Sudan
ro_RO: Sudanul de Sud

en: Spain
ro_RO: Spania

en: State/Province
ro_RO: Județ

en: Status
ro_RO: Stare

en: Street address
ro_RO: Adresă stradală

en: Street address, line 1
ro_RO: Adresă stradală - linia 1:

en: Street address, line 2
ro_RO: Adresă stradală - linia 2:

en: Submit
ro_RO: Trimite

en: Subscribe
ro_RO: Abonare

en: Support
ro_RO: Asistenţă

en: Suriname
ro_RO: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
ro_RO: Svalbard și Jan Mayen

en: Sweden
ro_RO: Suedia

en: Swedish Krona
ro_RO: Coroană suedeză

en: Swiss Franc
ro_RO: Franc elvețian

en: Switch
ro_RO: Schimbă

en: Switzerland
ro_RO: Elveția

en: Taiwan
ro_RO: Taivan

en: Tajikistan
ro_RO: Tadjikistan

en: Templates
ro_RO: Șabloane

en: Thailand
ro_RO: Thailanda

en: Thank you
ro_RO: Mulțumesc

en: Timor-Leste
ro_RO: Timorul de Est

en: Title
ro_RO: Titlu

en: Title:
ro_RO: Titlu:

en: Trash
ro_RO: Aruncă la gunoi

en: Trinidad and Tobago
ro_RO: Trinidad și Tobago

en: Turkey
ro_RO: Turcia

en: Turks and Caicos Islands
ro_RO: Insulele Turks și Caicos

en: Type
ro_RO: Tip

en: Ukraine
ro_RO: Ucraina

en: United Arab Emirates
ro_RO: Emiratele Arabe Unite

en: United Kingdom
ro_RO: Marea Britanie

en: United States
ro_RO: Statele Unite

en: Unpublished
ro_RO: Nepublicat

en: Upload File
ro_RO: Încarcă fișier

en: Uploaded on %s
ro_RO: Încărcat în %s

en: User
ro_RO: Utilizator

en: Username
ro_RO: Nume utilizator

en: Version: %s
ro_RO: Versiunea: %s

en: View
ro_RO: Vezi

en: View all
ro_RO: Vezi toate

en: Virgin Islands (British)
ro_RO: Insulele Virgine, Britanice

en: Wallis and Futuna Islands
ro_RO: Insulele Wallis şi Futuna

en: Western Sahara
ro_RO: Sahara de Vest

en: Y/m/d
ro_RO: A/l/z

en: Y/m/d g:i:s A
ro_RO: d.m.Y G:i:s

en: You are not allowed to delete this item.
ro_RO: Nu ai dreptul de a șterge acest element.

en: Your name
ro_RO: Numele tău

en: Zip/Postal code
ro_RO: Cod poștal / ZIP

en: and
ro_RO:  și

[ctx: cuar_payment]
en: Add New
ro_RO: Adaugă nou

[ctx: cuar_payment]
en: Edit Payment
ro_RO: Editare plată

[ctx: cuar_payment]
en: Payment
ro_RO: Plată

[ctx: cuar_payment]
en: Payments
ro_RO: Plăți

[ctx: cuar_payment]
en: Search Payments
ro_RO: Căutare plăți

[ctx: cuar_private_file]
en: Add New
ro_RO: Adaugă temă

[ctx: cuar_private_file]
en: File
ro_RO: Fișier

[ctx: cuar_private_file]
en: Files
ro_RO: Fișiere

[ctx: cuar_private_page]
en: Add New
ro_RO: Adaugă temă

[ctx: cuar_private_page]
en: Page
ro_RO: Pagină

[ctx: cuar_private_page]
en: Pages
ro_RO: Pagini

en: in
ro_RO: în

en: payments
ro_RO: plăți

en: unknown
ro_RO: necunoscută

en: version %s
ro_RO: Versiunea %s
